7 پلتفرم تولید کننده رنگ برای ساخت ترکیبات رنگی ویژه طراحی

 وقتی صحبت از طراحی داخلی می شود، کامپیوترها فقط برای دکوراتورهای حرفه ای نیستند. ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارد که می تواند به دکوراتورهای آماتور در انتخاب رنگ، توسعه طرح های(ترکیبات) رنگی داخلی و حتی طراحی کل اتاق ها کمک کند.

ابزارهای آنلاینی که به شما کمک می کنند رنگهای داخلی را انتخاب کنید از منابع مختلفی تهیه می شوند، اما بیشتر آنها را می توان در دو دسته گروه های تولید کننده رنگ و نمایشگرهای رنگ یا ابزارهای تجسم قرار داد. مولدهای رنگ برای شناسایی رنگ ها و پالت های رنگی، ترکیب ورودی ها و تنظیمات برگزیده شما، بیشترین کمک را می کنند. به عنوان مثال می توانید یک عکس را بارگذاری کنید، و ابزار(پلتفرم مدنظر) آن را اسکن کرده و به شما می گوید چه رنگ هایی در آن وجود دارد.

برخی از مولدهای آنلاین رنگ به شما امکان می دهند رنگ ها را از یک چرخ رنگ انتخاب کنید.سایر  پلتفرم ها به شما امکان می دهند عکس یا تصویر دیگری بارگذاری کنید تا بتوانید طرح های رنگی خود را توسعه دهید. اگر به دنبال راهی آسان برای کار دکوراسیون اتاق مناسب و عالی هستید، یکی از این مولد های رنگ عالی را امتحان کنید.

این ابزار سرگرم کننده توسط Sherwin-Williams ساخته شده است و به شما امکان می دهد برای هر اتاق یک پالت درست کنید. هر عکس را به عنوان الهام بارگذاری کنید و این ابزار با هماهنگی رنگهای رنگ شروین-ویلیامز یک پالت رنگ سفارشی ایجاد می کند. حتی می توانید یک حساب کاربری ایجاد کنید و پالت های خود را برای استفاده های بعدی ذخیره کنید. در حالی که ایده این است که رنگ مناسب Sherwin-Williams را پیدا کنید، برای لذت بردن از بازی با این ابزار سرگرم کننده لازم نیست که حتما ازدواج کرده باشید تا از این ابزار های آنلاین ساخت رنگ های مارک داراستفاده کنید.

این ابزار رنگی کاربر پسند توسط رنگهای Glidden طراحی شده است. این کار با یک عکس آپلود شده از خانه خود یا یک نمونه تصویر از قبل روی ابزار کار می کند.  Visualize Color به شما امکان می دهد یک اتاق را "رنگ آمیزی" کنید یا یک پالت متناسب با خانه خود ایجاد کنید. به راحتی می توانید انتخاب های رنگی را به لیستی اضافه کنید که می توانید بصورت آفلاین ذخیره کرده و به فروشگاه لوازم رنگی محلی خود ببرید.

برای ایجاد یک طرح رنگ در این سایت، کافی است چرخه رنگ را بچرخانید. این سایت برای کمک به طراحان وب ساخته شده است، اما همچنین یک ابزار عالی برای دکوراسیون منازل است. اگر امیدوارید که یک پالتِ تک رنگ ایجاد کنید بسیار عالی است. هنگامی که رنگ های رایگان مورد علاقه خود را پیدا کردید، آنها را در ابزاری برای تطبیق رنگ قرار دهید تا برند هایی را پیدا کنید که شباهت زیادی به هر سایه رنگی دارند.

Colors.co  یکی دیگر از ابزارهای مستقل است که برای طراحان گرافیک یا دکوراسیون منازل طراحی شده است. این وب سایت با کاربرد آسان به شما امکان می دهد هر تصویری را بارگذاری کنید، رنگ ابتدایی را انتخاب کنید و چهار رنگ منطبق دیگر پیدا کنید تا پالت خود را ایجاد کنید. ویژگی هایی وجود دارد که به شما امکان تنظیم اشباع، مشاهده رنگ ها در حالت "کوررنگی" و موارد دیگر را می دهد. پس از پایان کار، پالت خود را ذخیره کنید تا سایه های رنگی مناسب را پیدا کنید.

Canva ابزاری دیگر است که به شما امکان می دهد عکس مورد علاقه خود را از آن تعطیلات رویایی بارگذاری کرده و از آن یک پالت رنگ ایجاد کنید. پس از انتخاب یک تصویر، پنج رنگ به دست می آید که همه با هم به زیبایی بازی می کنند.  از آنجا که Canva با شرکت خاصی در ارتباط نیست، می توانید رنگها را با هر مارک رنگی که دوست دارید مطابقت دهید.

COLOURlovers  ابزاری را برای ایجاد پالت و الگوهای رنگی ارائه می دهد، اما همچنین یک جامعه آنلاین بزرگ برای علاقه مندان به طراحی در سراسر جهان است. اگر در تلاش برای یافتن پالت مناسب هستید و به دنبال دوستداران رنگ دیگر هستید برای رقابت، این پلتفرم مناسب شماست. در بخش "ابزارها" سایت، طرح های رنگی موجود را کاوش کنید یا برنامه های خود را توسعه دهید. حتی می توانید کارهای خود را از فروشگاه آنها سفارش دهید.

اگر حتی در مورد یافتن پالت رنگی مناسب نمی دانید از کجا شروع کنید، Colormind  می تواند به شما کمک کند. این ابزار همراه با پالت های از پیش ساخته شده برای کمک به روان شدن سرچشمه های تر و تازه خلاقانه شماست. مانند بسیاری از ابزارهای دیگر، شما همچنین می توانید از یک تصویر شروع کنید و رنگ ها را با رنگ های موجود در عکس مطابقت دهید.

تبدیل طرح رنگ به واقعیت

 پالت های رنگی و طرح های طراحی شده مبتنی بر تئوری رنگ هستند و یک نقطه شروع عالی برای انتخاب رنگ های داخلی شما هستند، اما آزمایش واقعی رنگ ها روی دیوارهای شما اتفاق می افتد. بهترین راه برای یافتن پالت عالی خرید چند نمونه رنگ، رنگ آمیزی آنها بر روی دیوار و دیدن حالت ظاهری آنها در طول شبانه روز است، زیرا نور طبیعی باعث می شود رنگ ها ویژگی های مختلفی به خود بگیرند.

خواه در حال انتخاب پالت اتاق خواب عالی باشید یا به سادگی می خواهید چند کوسن های جدید یا لوازم جانبی متناسب با پالت رنگی اتاق نشیمن خود پیدا کنید، یک مولد رنگ راهی عالی برای الهام گرفتن و کشف رنگ های مکمل است که شاید فکرش را هم از قبل نکرده باشید.

شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید