3 نکته کلیدی در طراحی سقف با کمک اصول فنگ شویی

آناتومی سقف های فنگ شویی

نمایش آسمان و امکانات محدود مانند جمله “آسمان قاب شده است” سقف می تواند احساس خوش بینانه و ایده های عالی را ایجاد کند یا برعکس احساس مظلومیت و افسردگی  را منجر شود.همه چیز به ارتفاع، رنگ و پایان سقف بستگی دارد.

ارتفاع

 2.40 -3.00  متر

از منظر فنگ شویی ترجیح داده شده ترین ارتفاع سقف ارتفاعی است که از 2.40-3 متر ارتفاع داشته باشد. ارائه امکاناتی برای دسترسی به خواسته های طراحی. این ارتفاع سقف برای هر اتاق در خانه مناسب است زیرا باعث می شود فرد احساس امنیت، و محافظت کند. سقف ها در این ارتفاع بهتر است در رنگ های سفید یا روشن پاستلی به پایان برسند.

3.00 متر و بالاتر

در حالی که سقف های بیش از 3متر مانند سقف کلیسای جامع برای اتاق های معمولی مناسب ترند، اما با توجه به اینکه ارتفاع از دسترس فیزیکی خارج است، امکاناتی بی حد و حصر و احتمالاً اهداف غیر قابل دستیابی را ارائه می دهند.

ارتفاعات بالاتر از 3 متر همچنین می توانند فضایی ایجاد کنند که دارای انرژی یانگ / مردانه باشد زیرا ارتفاع بسیار گسترده است. سقف تیره و تاریک این ارتفاع به شما توهم می دهد که سقف پایین تر است و بنابراین اهداف قابل دستیابی است.

2.40 متر و پایین تر

سقف هایی که برای فضاهای خزنده و فضاهای ذخیره سازی کمتر از 2.40 متر هستند و بهترین حالت را دارند ، بسیار کمتر از حد عالی در نظر گرفته می شوند زیرا فرصت کافی برای آینده نگری، الهام گرفتن و توسعه را ایجاد نمی کنند در حالی که با در دست داشتن گزینه های محدود احساس کنترل می کنید.

سبک ها

در حالی که تعداد زیادی از سقف های نهایی مناسب برای بسیاری از سبک های طراحی وجود دارد آن گزینه ای را انتخاب کنید که برای ارتفاع سقف شما مناسب است.

سقف های چوبی دارای شکل و شمایل روستایی هستند اما برای سقفی که از 3 متر بیشتر باشد استفاده می شود زیرا وزن رنگ و قسمت حجمی تیرها توهمی از افتادگی 30-60 سانتی متری سقف را ایجاد می کند.

زبانه و شیار چوبی که هنگام طراحی سفید، سبک مستعمره ای و روستایی هنگام استفاده از رنگ سفید، تمرکز زیبایی به هر اتاق ارائه می دهد. جهت تخته ها به هدایت جریان شی(chi) کمک می کند ، بنابراین اگر زبانه و شیار را به سقف خود نصب کنید این کار را با توجه به جهتی که می خواهید توجه خود را جلب کنید انجام دهید.

سقف های فلزی( قلع) قبلا متداول بود، بیشتر نمونه های ساخته شده بعدتر از پلاستیک جلوه ای زیبا از دکوراسیون برای طراحی داخلی مناسب دارند و برای اتاق های خاص مانند آشپزخانه و اتاق ناهار خوری بسیار مناسب هستند.

از دیدگاه فنگ شویی، هنگام انتخاب گوا(یکی از مناطق هشت گانه در نقشه انرژی چینی ها) که اتاق در آن قرار دارد، ترجیح و جزئیات بهتر انتخاب می شود. به عنوان مثال، یک کاشی سقفی قلعی با شکل الماس که با برنز قرمز رنگ شده است بهترین گزینه برای شهرت و اعتبار گوا است. در حالی که سقف قلعی در یک نیکل سمباده خورده با طرح دایره ای برای کودکان( افراد خلاق و مفید )و گردش گوا مناسب است.

سقف های تو رفته مشبک، به معماری فضا می افزاید می شوند. جایی که تعریف بین سقف فرو رفته و مرزهای معلق دوست داشتنی است، لبه های مورد توجه، تاریک و چشمگیر توجه افراد را به سمت محدودیت های درک شده در جنبه های مرتبط با گوا که در آن سقف قرار دارد جلب می کند. بهترین نصب در اتاق های مشترک مانند اتاق های نشیمن و غذاخوری سقف های مشبک مناسب برای کسی است که تمایل دارد سر خود را در ابرها بگذارد زیرا به تحقق آن کمک می کند. سقف های تورفته مشبک برای شخصی با ویژگی های خلاقانه و مبتکرانه کاملاً مناسب نیستند زیرا افکار خلاقانه و ایده های الهام گرفته شده او را محدود می کنند.

سقف های کاذب معلق برای ایجاد مانع صوتی بین طبقات عالی هستند و معمولاً برای کاربردهای خاص استفاده می شوند. سقف های کاذب یا معلق که اغلب در زیرزمین و ساختمان های تجاری استفاده می شوند، توانایی دستیابی به اجزای مکانیکی مورد نیاز برای تعمیر و نگهداری و تعمیرات را دارند.در صورت نشت و رنگ آمیزی کاشی ها به راحتی جایگزین می شوند.

سقف های زاویه دار مانند آنهایی که در اتاق هایی با پنجره عمودی برآمده از شیب دیده می شود، بسیار عالی نیستند زیرا فضای بالای سر در اتاق را کاهش می دهند و انرژی فضا را در مضیقه می گذارند.

افرادی که در اتاق های خواب با سقف های مورب می خوابند، معمولاً در ناحیه ای که شیب با بدن آنها همسو می شود، دچار درد و ناراحتی می شوند. برای من غیرمعمول نیست که با مشتریانی که اغلب از سردردهای میگرنی ناشی از سردرد تخت خود مستقیماً در زیر سقف سقف مایل قرار می گیرند ، ملاقات کنم.

سقف خشک یا سقف گچی

 صاف

مناسب برای هر اتاق با سقف های تخت، صاف و نقاشی شده با رنگ پاستلی سفید یا روشن، بازتاب نور و بینش روشنایی را ارائه می دهد.

بافت دار

سقف های بافته دار شبیه ذرت بو داده یا اسپانتکس بسیاری از اشتباهات سقف خشک و گچی را پوشش می دهند، به همین دلیل است که بسیاری از پیمانکاران تصمیم می گیرند سقف خانه های خود را با این محصولات استفاده کنند. پنهان کردن چسبکاری های شلخته و درزهای گِلی و تخته های لکه دار.

اگرچه به دلیل رطوبت و پخت و پز بهتر در آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی از این کار اجتناب می شود، مایعات و روغن ها می توانند در پرز های محصول استفاده شده جذب شوند.

بهترین تمرین

برای بهترین تمرین اطمینان حاصل کنید که سقف های شما در شرایط عالی قرار دارند. که تمام لکه ها و نشت ها با مناسب ترین محصول مهر و موم شده، ترمیم و دوباره بر روی آنها ظاهر شده است. سقف لکه دار یا نشتی بسته به گوایی در یکپارچگی آن دخیل هست، معنای عمیق تری را نشان می دهد که فرصتی برای بهبود و درک اساسی است.

منبع:

By Bridget Saraka

https://fengshuibybridget.com

If you like the article, please share it.

Write a comment

0
شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید