25 ایده برتر برای طراحی «گوشه دنج مطالعه» برای کودکان و بزرگسالان

جایی که به نظرتان نمی خواهید کتاب خود را در آنجا زمین بگذارید؟

اگرچه یک دوست واقعی کتاب  یا "افراد عاشق مطالعه" می تواند ساعت ها در هر مکانی خم شوند، اما دلیلی وجود دارد که برخی نقاط - مثلاً یک هموک بین دو درخت  ( پارچه بسته شده از دو سر به درخت و قابل دراز کشیدن و تکان خوردن) یا یک صندلی مخملی در کنار آتش - برای مطالعه بهتر هستند. این مناطق راحت هستند و احساس خاصی  در ما ایجاد می کنند - مثل اینکه فقط برای این خلق شده اند تا ورق زدن صفحات را برای ما دلپذیر کنند.

اگر خانه شما فاقد نقطه ای است که چنین احساساتی را برانگیزد، ناامید نشوید. ایجاد یک گوشه دنج راحت برای خواندن در اتاق خواب، اتاق نشیمن یا حتی گوشه ای بدون استفاده از اتاق زیر شیروانی شما بسیارآسان است.

مطمئناً می توانید با راهکاری عجیب و غریب، پیمانکاری را استخدام کنید تا یک نیمکت داخلی زیر پله ها بسازد یا یک کمد دیواری را به کتابخانه شخصی خود تبدیل کند. ما برخی از الهام بخش ترین گوشه های کتاب خواندن در واقع خیلی کم به ذهنمان خطور می کنند. برای کودکان نوپا و بچه ها، یک بالشتک ساده زیر یک سایبان، یک چادر کرکی با روکش پتو یا حتی یک چوب لباسی دستساز در نظر بگیرید. برای بزرگسالان، یک صندلی چرمی پیچیده که دارای گیاهان خانگی(آسان به لحاظ رشد) است یا یک صندلی پنجره ای رنگارنگ این ترفند را انجام می دهد.

مهم نیست که از کدام رویکرد برای مطالعه استفاده می کنید، اما ساختن یک مکان راحت نیز چندان طول نمی کشد. فضای خود را با مقدار زیادی منسوجات نرم و مخملی طراحی کنید - فکر کنید بالش و پتوهای پرتابی یا بافتنی بیندازید. نورپردازی با قابلیت تغییر رنگ - شمع های معطر، چراغ های مخصوص یک فعالیت خاص یا چراغ های رشته ای - همچنین باعث می شود فضای خصوصی گرم و صمیمی شود. و اگر کمی به سبک آن علاقه دارید، از افزودن چاپهای هنری و هر چیز دیگری که باعث می شود احساس کنید در خانه هستید خجالت نکشید.

پس برای چی منتظرید؟ کتاب بعدی فهرست خود را، یک فنجان چای، بردارید و خود را  آماده این اتفاق بدانید که: اگر قبلاً نمی توانستید آن رمان را کنار بگذارید، اکنون موفق باشید.

1 از 25

از کابینت استفاده کنید

 اگر آنقدر خوش شانس هستید که یک کمد دیواری داشته باشید، آن را به یک پناهگاه برای خواندن تبدیل کنید، نه مکانی برای ذخیره کردن آشغال ها. اگر هوشمندانه از فضا استفاده کنید، حتی ممکن است بتوانید مکان  دنج خود را در میان یک نیمکت داخل دیواری راحت با فضای ذخیره سازی اضافی در زیرش پیدا کنید.

2 از 25

یک رنگ را بی مقدمه اضافه کنید

تزئینات رنگارنگ در سایه ای شاد مانند آبی روشن، باعث می شود صندلی پنجره به عنوان یک منطقه منحصر به فرد در خانه برای مطالعه آماده شود.

3 از 25

تغییر فضای اضافی

 اگر خانه شما دارای یک گوشه کوچک عجیب است، اجازه ندهید آن فضا هدر برود. این منطقه، که دارای یک نیمکت راحت، دیوارهای با روکش  کشتی( چوبی مانند)  و حتی یک چراغ است، به نظر می رسد که قرار است همیشه در آنجا بماند.

4 از 25

یک مخفیگاه سرگرم کننده در فضای باز بسازید

 کی گفته که گوشه مطالعه شما باید داخل خانه باشد؟

هم بزرگسالان و هم بچه ها عاشق یک مخفیگاه رویایی می شوند که زیر بوته های فراوان قرار گرفته است.

5 از 25

یک نیمکت داخلی بسازید

 آنچه قبلا اتلاف فضایی بود، امروزه یک گوشه کتابی بزرگ تخت مانند(مانند کاناپه خواب مهمان یا لاو ست) است که با برپا شدن، فضای ذخیره سازی مخفی برای ملحفه اضافی، پتو، بالش و موارد دیگر را نشان می دهد.

6 از 25

 گوشه مطالعه خود را قابل حمل کنید

برای فضاهای کوچک، کتابهای مورد علاقه خود را در سبد خرید قرار دهید، مانند این کتاب از.

شرکت ای کی یا ( (IKEA به این ترتیب، می توانید هر تخت، صندلی یا تخت خواب قدیمی را به گوشه مطالعه شخصی خود تبدیل کنید.

7 از 25

یک پرده به درب کمد(کلوزت) اضافه کنید

 اگر در حال تبدیل یک کمد به مکانی برای گم شدن در رمان مورد علاقه خود هستید، با افزودن یک پرده به درب، فضا را دنج تر کنید. این اجازه می دهد تا نور به داخل جریان یابد، اما همچنان به شما این امکان را می دهد که از بقیه جهان دور شده باشید.

8 از 25

بافتهایی از پارچه را  وارد کنید

 با طراحی گوشه مطالعه خود با «پتوی پرتابی»  و بالش با بافت راحت، به یک کتاب خوب اهمیت دهید.

9 از 25

از فضای خالی دیوار استفاده کنید

 نیازی نیست گوشه یا گوشه ای داشته باشید تا مکانی برای مطالعه ایجاد کنید. دیوار خالی اتاق خواب - به عنوان مثال فضای بین کمد لباس و کلوزت - می تواند به همان اندازه خصوصی به نظر برسد.  برای جلوه دادن منطقه به عنوان یک نقطه تعیین شده، قفسه ها، بالشتک کف، بالش ها و برخی از وسایل سرگرم کننده، مانند تابلوی دیواری و چراغ های رشته ای را اضافه کنید.

10 از 25

از گوشه ای آفتاب گیر استفاده کنید

 اگر با یک فضای کوچک کار می کنید، سعی کنید یک صندلی راحت را در گوشه فشار دهید، سپس آن را با چند وسیله - به عنوان مثال، گیاهان و یک میز کنار یک فنجان چای - کنار بگذارید تا به تنظیم صحنه کمک کند.

11 از 25

اتاق بازی را تقویت کنید

با افزودن چند قفسه کتاب و یک صندلی مخصوص به فضای بازی خود، کودکان نوپا و کودکان را تشویق کنید تا در زمان بازی یک کتاب بردارند.  ما عاشق ظاهر و احساس این صندلی چوبی حصیری پوشیده از پوست گوسفند مصنوعی هستیم.

12 از 25

چراغهای چشمک زن در زیر پله ها

 فضای بلااستفاده زیر پله ها یکی از بهترین مناطق برای یک گوشه داخلی کتابخوانی است.

در این فضای خاص، رنگ تیره و چراغهای چشمک زن واقعاً حال و هوای مناسبی را برای یک «ماراتون مطالعه» ایجاد می کند.

13 از 25

از مبل راحتی بین بگ ( گونی مانند) استفاده کنید

 آیا زمان یا بودجه لازم برای برنامه های داخلی را ندارید؟

با کمی بیشتر از یک  مبل راحتی  بین بگ و چند بالش، به راحتی می توانید یک گوشه مطالعه در کنار قفسه کتاب خود ایجاد کنید.

 14 از 25

مقدار زیادی گیاه اضافه کنید

مطمئن نیستید که چگونه گوشه مطالعه خود را تزئین کنید؟

فضا را با تزئینات ارگانیک فراوان پر کنید، مانند درختچه فیکوس، ساکولنت (یک نوع کاکتوس)  یا گیاهان آویزان که به معنای واقعی کلمه - به اتاق روح می بخشد.

15 از 25

بگذارید شخصیت شما با عکس ها بدرخشد

گوشه های مطالعه نباید ساده و پیچیده باشد. این یکی از انواع  دکوری های تزئیینی عجیب و غریب است که با شخصیت خواننده صحبت می کند، اما مانند هر فضای دیگر احساس آرامش می کند.

16 از 25

نور نرم اضافه کنید

 چه برای تزئین یک گوشه مطالعه برای بچه ها و چه برای بزرگسالان، کمی نور گرم تا حد زیادی باعث ایجاد حس خوب و آرامش بخش می شود.  در اینجا، چراغ هایی که زیر صندلی را احاطه کرده اند، به علاوه تزئین یک قطعه هنر دیواری. و اما نتیجه؟ درخشش جادویی برای زمان داستان  گویی وقتی چراغ های بالاسری خاموش هستند.

17 از 25

فضایی در اتاق خواب ایجاد کنید

 اگر دوست دارید در اتاق خواب کتاب بخوانید، اما ترجیح می دهید تخت خود را برای خواب اختصاص دهید، یک صندلی خواب مخملی به طرف مقابل اتاق اضافه کنید. در اینجا، یک کار رنگ آمیزی هوشمندانه به تعیین منطقه به عنوان گوشه دنج کمک می کند.

18 از 25

یک تاب را آویزان کنید

 شانسی وجود دارد برای اینکه با داشتن یک تاب یا شاید چند تاب در خانه، گوشه دنج تان را بسیار مطلوب نمایید - مخصوصاً برای کودکانی که به کمی انگیزه برای باز کردن کتاب نیاز دارند.

19 از 25

هموک  (ننو یا بانوج) دستساز

از طرف دیگر، می توانید یک صندلی چوبی – پارچه ای تهیه کنید( تخت خواب ننو مانند) ، بنابراین می توانید لذت نشستن را حتی در روزهایی که باران در حال باریدن است احساس کنید.

20 از 25

از سایبان استفاده کنید

 از سایبانی که معمولاً برای تختخواب استفاده می شود استفاده کنید تا قسمتی از اتاق خواب یا اتاق نشیمن را محاصره کنید - این یک ایده تزئین عالی برای فضاهای کوچک، مانند یک آپارتمان استودیویی است.

21 از 25

یک فضای اطراف بخاری را تنظیم کنید

یک جفت بهتر از آتش خروشان و کتابی را که می خواهید از طریق آن دیوانه وار بخوانید، نام ببرید.  منتظر می مانیم ...( نمی توان پیدا کرد!)

22 از 25

دیوار کتاب ایجاد کنید

 این نیمکت کوچک، که کاملاً با کتابهای قطور دوست داشتنی احاطه شده است، ثابت می کند که می توانید همه موارد مورد علاقه خود را در نزدیکی خود نگه دارید بدون اینکه گوشه مطالعه خود را آشفته نشان دهید.

23 از 25

صندلی کوچکی را انتخاب کنید

در حالی که یک صندلی بزرگ و مخملی برای استراحت ایده آل است، این گوشه  به سبک بوهو نشان می دهد که می توانید یک گوشه شیک و راحت برای مطالعه ایجاد کنید حتی اگر با فضای محدود کار می کنید. فقط یک صندلی کوچکتر و تزئینی را تا آنجا که می توانید به گوشه بچسبانید، مقداری نورپردازی به کار اضافه کنید و کل کار را با چند قطعه برجسته منسجم به هم نزدیک کنید. البته این برای بچه ها نیز خوب عمل می کند.

24 از 25

مختصات رنگ

 برای اینکه گوشه مطالعه خود را بسیار برجسته کنید، به یک موضوع رنگین کمان متمایل شوید. یک صندلی بازودار با رنگ روشن مانند زرد انتخاب کنید، یک فرش پشمالو رنگی اضافه کنید و - البته - کتابهای خود را به شیوه ROYGBIV مرتب کنید.

25 از 25

یک قلعه کرکی مانند بسازید

 این هیچ راز نیست که بچه ها عاشق قلعه هستند، پس چرا با ساختن یک چادر سرخپوستی که گوشه خواندن شخصی را سرگرم کننده تر می کند، نه تنها حریم خصوصی را برای زمان آرامش فراهم کنید، بلکه بازی های تخیلی را بین جلسات مطالعه تشویق نمایید.

مطلب پیشنهادی بعدی

10 نکته

            مهم در طراحی

       دکوراسیون منزل با کمک «آینه ها»

If you like the article, please share it.

Write a comment

0
شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید