هر دوی این آپارتمان های زیبا برای به حداکثر رساندن قابلیت استفاده از نقشه های طبقه خود، از فضاهای نشیمن باز بسیار استفاده می کنند که ابعاد هر یک زیر 100 متر مربع است. هرکدام احساس جاداری، روشنایی و فضای زیادی برای فعالیتهای خانوادگی و پذیرایی از مهمانان می کنند. یکی دیگر از مزایای این سبک چیدمان این است که معماران می توانند اتاق های اضافی را ادغام کنند، مانند یک مطالعه کاملاً مجهز در یکی و یک اتاق کودک با یک میز اداری کوچک در دیگری. و اگر عاشق موضوعات طراحی داخلی طبیعی هستید، مطمئناً در طول این  دو تور خانه گردی گزینه های الهام بخشی از دکور را پیدا خواهید کرد.

 پروژه یک:

این آپارتمان با متراژ 80 متر مربع در  تایوان واقع شده است و از خطوط تمیز و یک طرح باز برای ایجاد جو دوستانه و کاملاً باز استفاده می کند. ساکنان اغلب برای کار به ژاپن پرواز می کنند، بنابراین سبک دکور را با الهام از مینیمالیسم ژاپنی انتخاب کردند - یک انتخاب عملی و همچنین زیبا برای این خانه 2 خوابه با 1 اتاق مطالعه ایی.

 

این یک نگاه زیرکانه است. استفاده از چوب طبیعی و روکش مبلمان خنثی باعث می شود که ساکنان بتوانند به راحتی از رنگ مکم با وسواس و تلون مزاجی استفاده کنند، و مرتب سازی مبلمان ساده همچنان ساده تر می شود.

نور خورشید فضای داخلی را غرق در روشنایی می کند. به جای انتخاب یک رنگ سفید خنثی، طراح یک رنگ گرم ملایم را برای یک اثر آرام بخش انتخاب کرده است.

علیرغم سادگی فضا، اقامتگاه قطعاً دارای شخصیت است - حیوانات پر شده عروسکی، چاپهای بازیگوش، کتابهای خوب خوانده شده ... این فضا به نظر می رسد خانه است.

در حالی که نیمی از فضای زندگی آزاد توسط منطقه رسانه (تلویزیون و ...)اشغال شده است، نیمی دیگر شامل ورودی و یک اتاق ناهار خوری 3 نفره است. یک میز اداری مرتفع به عنوان بوفه عمل می کند.

چراغ آویز ناهار خوری مورد استفاده در اینجا آویز Muuto Unfold و صندلی به سبک اسکاندیناوی J104 است.

فضاهای خصوصی مانند اتاق مطالعه و اتاق خواب از آرامش و خلوت بودن محل زندگی خود در راهرو لذت می برند.

اتاق های خواب در انتها هستند، در حالی که آفیس (اتاق کار) در سمت چپ است همانطور که در اینجا دیده می شود.

 

این عقب نشینی عالی و قابل تأمل است. وقتی ساکنان از کار خسته می شوند، می توانند برای کمی هوای تازه از بالکن بیرون بیایند.

فضای ذخیره سازی علاوه بر کشوها برای ترتیب دادن وسایل کوچکتر، ترکیبی مفید از قفسه های باز را در خود جای داده است.

کمی فضای ذخیره سازی بیشتر، میز را -برای وسایل مورد نیاز دم دستی  ساکنان- احاطه کرده است. چراغ میز قابل تنظیم می تواند در صورت لزوم، نور متمرکز کار یا نور عمومی محیط را تأمین کند.

حالا بیایید نگاهی سریع به اتاق خواب ها بیندازیم، همان حس مینیمالیسم دنج و آرام بقیه خانه این جا هم وجود دارد.

چیدمان اتاق خواب اصلی کاملاً کاربردی و کوچک است، زیرا حواس شما را از هدف اتاق منحرف می کند: که همان استراحت و آرامش است.

مانند دفتر، روشنایی نیز در اینجا نقش مهمی دارد. یک آویز کروی اتاق خواب، نور عمومی را با انتخاب یک دیوارکوب دیواری و یک چراغ کار قابل تنظیم برای خواندن، فراهم می کند.

در صورت عدم دکوراسیون، گیاهان خانگی یک استند(پایه) زنده را ارائه می دهند. این گیاه پیچک کوچک و زیبا یک انتخاب کمیاب با نیاز مراقبتی کم است.

حتی موارد اضافی کاملاً سودمند، مانند این سبد لباسشویی، از مینیمالیسم اتاق منحرف نمی شوند.

 

ذخیره سازی نیز ساده است. این صفحات شیشه ای مات به اتاق اجازه می دهد تا کمی از عمق اضافه شده بدون بهم ریختگی میدان دید لذت ببرد.

قفسه ها، جعبه ها و کشوها قسمت داخلی را مرتب نگه می دارند. حتی یک وسیله پر افتخار کوچک مفید در سمت راست قرار دارد.

اتاق خواب ثانویه نیز از برخی سبک ها الهام گرفته است، مانند چراغ خواب بی نظیر شمع مانند بالای میز کناری.

 

پروژه 2

شرح پروژه:

صاحبان این آپارتمان به تازگی از سفر ماه عسل به تایلند بازگشته اند و بسیار متعجب شده اند، خانم خانه اکنون باردار است! ایل (خانم)در حالی که به عنوان داروساز کار می کند یک طراح لباس هم است. آنها هر دو عاشق سفر و گشت و گذار در مناطق گرمسیری و طبیعی کمتر دیده شده هستند، اما در عین حال احساس ارتباط عمیق با دنیای مدرن و فن آوری ها دارند. در اوقات فراغت، آنها علاوه بر مسافرت، از تماشای فیلم در یک مبل دنج، عکس العمل با همدیگر، خوردن یک شام عاشقانه یا گذراندن مدتی با دوستان در خانه لذت می برند. بنابراین، برای آپارتمان جدید خود، به موارد زیر نیاز دارند:

  • آشپزخانه مفهومی باز • فضای نشیمن بزرگ • اتاق خواب کودک با فضای سرگرمی • اتاق خواب اصلی با فضای مجهز • فضاهای سبک

 

راه حل طراحی:

راهرو، با یک کمد و نیمکت، به یک فضای مفهومی گسترده و روشن باز می شود: یک آشپزخانه مدرن با یک جزیره بزرگ و منطقه صبحانه، کابینت های زیادی برای ذخیره سازی، یک غذاخوری کوچک -ولی قابل توسعه- و یک اتاق نشیمن عالی. مبلمان کمتر، فضای بیشتر و امکانات بیشتر.

بنابراین تقریبا نیمی از این آپارتمان با متراژ 100 مترمربع یک منطقه عمومی و متنوع است که برای بسیاری از شرایط مناسب است. یک دیوار عمومی و خصوصی را جدا می کند و از ساختار خانه و ستون ها بیشترین استفاده را می کند.

مناطق خصوصی اساساً اتاق خواب کودک و اتاق خواب اصلی با  حمام اختصاصی هستند، هر دو جادار، نورانی و محلول های ذخیره سازی کافی برای هدفشان ارائه می شود.

فقط یک آپارتمان ساده، اما مناسب سبک زندگی صاحبان آن!

همانطور که در توضیحات پروژه توضیح داده شده است، این خانه یک راه حل برای یک زن و شوهر جوان است که در انتظار فرزند اول خود هستند - این طراحی در نظر گرفته شده است که فضایی را برای همه چیزهایی که یک خانواده در حال رشد به آن نیاز دارد، از تفریح با کودکان گرفته تا شبهای عاشقانه برای والدین و تفریحات آخر هفته میهمانان. تقریباً نیمی از این خانه 100 متری فضایی را برای استراحت خانوادگی و رویدادهای اجتماعی فراهم می کند، در حالی که نیمی دیگر برای اوقات خصوصی اختصاص داده شده است.

گرافیک گنجانده شده نه تنها شامل اندازه گیری است ، بلکه ایده آل کلی از چیدمان خانه است زیرا به عملکرد مربوط می شود.

نمای کلی:

  1. راهرو 2. آشپزخانه 3. غذاخوری 5. حمام / اتاق لباسشویی 6. اتاق خواب بچه 7. اتاق مستر 8. حمام اختصاصی

از این زاویه، به راحتی می توان تقسیم فضاهای عمومی و خصوصی را مشاهده کرد. اتاق نشیمن با طرح باز به اتاق خواب اصلی که در مجاورت اتاق کودک قرار دارد، منتقل می شود.

دکوراسیون طبیعی باعث می شود فضا سبک و شاداب باشد. گیاهان خانگی و چوب طبیعی مکمل کامل تودوزی به رنگ سبز-آبی شاداب و تر و تازه است که اتاق نشیمن را تشکیل می دهد.

البته، گیاهان و تودوزی تنها منابع رنگ نیستند. گلدانهای تزئینی رنگی مهمترین رنگهای اطراف را به نمایش می گذارند.

از آنجا که این خانه برای شخصیت خود به دکوراسیون اضافی متکی نیست، بنابراین هر جزئیات اهمیت خودش را دارد. تلاشی که برای انجام هر انتخاب صورت گرفته است، قابل چشم پوشی نیست.

واقعا مرسی بابت این چیدمان عالی اتاق نشیمن، که برای والدین آسان است که هنگام تهیه غذا یا میان وعده مراقب جدیدترین عضو خانواده باشند. و آنها می توانند با مهمانان به همان شیوه تعامل داشته باشند!

در حالی که اتاق نشیمن بیشتر روی مواد ارگانیک تمرکز دارد، آشپزخانه مقدار زیادی سنگ مرمر و سرامیک را برای ظاهری براق و برجسته ادغام می کند.

حتی لیوان نوشیدنی دوست داشتنی نیز سخنی پیچیده ارائه می دهد.

چیدمان ناهار خوری ساده، با تأکید بر خانواده و منظره ای که در اطراف آن است. در بالا، چراغ های آویز ناهار خوری هندسی منظره را متمرکز می کنند.

و در اینجا نگاهی به اتاق کودک الهام بخش و بی پایان جادویی اش داریم! این دکوراسیون فراتر از حد معمول است با آن دکور طراح کوچولو که به اندازه کافی پیچیده به نظر می رسد که می تواند کودک را برای استفاده از آنها در زمانی که کاملاً به سن بلوغ یا حتی بزرگسالی می رسد استفاده کند.

فرش نرم مکانی امن برای بازی نوپا در طول روز فراهم می کند.

و چه چادر دوست داشتنی کوچکی! برای زمان داستان یا حتی چرت زدن های فی البداهه (یهویی!) مناسب است.

در اینجا یک اتاق خواب مناسب برای مسافران مشتاق وجود دارد، همراه با یک عکس برگردان نقشه جهان در دیوار برجسته(کانونی).

اگرچه اینجا، جزئیات طبیعی کمتری دارد، اما این اتاق با یک گیاه شاداب و شیک کمی از فضای بیرون لذت می برد.

قفسه های باز فضای زیادی برای نمایش عکس های خانوادگی به والدین می دهد.

و در پایان تور خانه گردی، نگاهی گذرا به حمام با مضمون گرمسیری داریم، مکانی تازه برای شروع یا پایان یک روز.

شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید