16نکته طلایی در مورد چیدمان اکسسوری های منزل

 

 1. نظم عالی صفحه ای(تبلتی)

میزهای قهوه خوری فضای زیادی برای کتاب ، گل و تکه های تزئینی فراهم می کنند. برای نظم و چشم نوازی اشیا، از سینی ها برای دسته بندی موارد مشابه، مانند سرامیک و شمع های ستونی استفاده کنید.شمع ها را با اندازه ها و رنگ های مختلف در یک سینی و کاسه های دیگر یا گلدان ها را در دیگری جمع کنید. سپس با قرار دادن ظرف پر از اشیا ی دلخواه، دسته ای از کتابها را با نشاط تر کنید.

 1. نکاتی برای چیدمان میز قهوه خوری

از سینی استفاده کنید در کنار عناصری مثل کتاب و گلدان و اشیاء فیگوراتیو. یادتان باشد یک حالت لایه ای به چیدمانتان بدهید. فضایی هم برای نوشیدنی ها در نظر بگیرید.

 1. هنر و اکسسوری ها با هم کار می کنند

آرایش روی- صفحه ای  شامل اکسسوری ها را را با یک اثر هنری برجسته در دیوار تکمیل کنید. این هنر را در حدود 20 تا 30 سانتی متر بالاتر از میز آویزان کنید تا ارتباط چشم نوازی بین موارد ایجاد شود. برای تکمیل جلوه، اطمینان حاصل کنید که برخی از اکسسوری های روی میز به قدری بلند هستند که می توانند با هم تداخل داشته باشند و به هنر و لوازم جانبی به عنوان یک واحد کل کمک کنند.

 1. روی یک مجموعه تمرکز کنید

یک کلکسیون های پراکنده در اطراف یک اتاق اجازه نمی دهد چشم متمرکز شود و از هر مورد لذت ببرد. آنچه را جمع آوری می کنید ساده کنید. به مواردی که اندازه یا رنگ مشابه دارند بچسبید. سپس موارد موردعلاقه خود را در یک نقطه جمع کنید تا تأثیر عمده ای بدون درهم و برهمی داشته باشد.

 1. ترفندهای بالش تختخواب

با این نکات مربوط به چیدمان بالش تختخواب خود را به چیزی که در ژورنالها دیده می شود تبدیل کنید.

برای اینکه چیدمان، لایه‌بندی و مرتب کردن تخت خواب تان را به بهترین نحو انجام دهید، بهتر است با قسمت‌های مختلف رختخواب آشنا شوید:

 1. روبالشی آکسفورد: روبالشی با لبه‌های پهن در اطراف آن.
 2. روبالشی مربعی اروپایی: یک روبالشی 65*65 سانتی‌متری که معمولا در چیدمان بالش ها عقب‌ترین (یا زیرین‌ترین) جایگاه را دارد.
 3. کوسن هایی که نقطه کانونی و مرکز توجه‌ هستند: کوسن ها در اندازه‌های مختلف، به تخت خواب معمولی، رنگ، الگو و لایه‌ی جدیدی اضافه می‌کنند.
 4. روکش لحاف پَر: روکشی است که مانع از کثیف شدن لحاف پَر می‌شود.
 5. ملحفه ثابت و بدون تغییر: یک پوشش و روکش ساده که بین بالش ها و لحاف پَر قرار می‌گیرد تا در شست‌‌وشوی لایه‌های مختلف روی تخت خواب صرفه‌جویی شود.
 6. ملحفه‌ هم‌اندازه‌ی تخت خواب : بر اساس شکل و فرم تشک تخت خواب دوخته می‌شود و روی تشک قرار می‌گیرد. این ملحفه مانع از کثیف شدن تشک می‌شود.
 7. کوسن: کوسن ها کمک می کنند تا از رختخواب تان از ظاهر معمولی که دلرد فاصله بگیرد و جذاب‌تر شود.
 8. پارچه‌های آویزان شده از لبه‌ی تخت خواب: این پارچه‌ها بین قاب تخت خواب و تشک قرار می‌گیرند تا پایه‌ها و قاب تخت خواب را بپوشانند و مخفی کنند. این پارچه‌ها می‌توانند تزئینی باشند و افت و طرح مشابه با پرده‌های اتاق یا تاج تخت خواب داشته باشند.( منبع: https://kanapeh.ac)

 1. به اجسام یک ارتفاعی بدهید

از کتاب ها به عنوان پایه های گرافیکی و رنگارنگ استفاده کنید تا به عکس های قاب دار و سایر اشیاارزشمند ارتفاع داده شود.دسته های متناوب افقی و عمودی کتاب به این طاقچه بالای بخاری ارزش افزوده می بخشد.ایده مشابه را در هر قفسه یا درپایین یک میز امتحان کنید.

 1. چیدمان های متنوع قفسه

اشیاء مورد علاقه را به تعداد فرد گروه بندی کنید – این تنظیمات به طور طبیعی از گروه بندی های عدد زوج بیشتر مورد توجه است. با ارتفاع و شکل های سرسام آور و قرار دادن کمی فضای تنفس بین اشیا، این قفسه نمایشگر را در حد یک اثر هنری بالا ببرید به جای در نظرگرفتن آن صرفا به عنوان فضایی برای ذخیره سازی.

 1. چیدمان کوسن های مبلی

با چیدمان عالی بالش های زیبا را حتی بهتر جلوه دهید. در اینجا انواع چیدمان کوسن های مبلی به اختصار آمده است.

چیدمان کوسن ها کاری ساده و آسان است و می تواند تاثیر زیادی در دکوراسیون داشت هباشد. اما تا کنون برای شما پیش آمده که فکر کنید برای یک کاناپه سه نفره به چه تعداد کوسن نیاز دارید؟ و یا این که کوسن ها به چه ترتیبی باید چیدمان شوند؟

 • چیدمان چهارتایی کوسن
 • چیدمان 5 تایی کوسن
 • چیدمان کوسن روی مبل ال

(مطالعه بیشتر:منبع چیدانه)

 1. ریتم چشم

برای هدایت چشم از قد و مقیاس استفاده کنید.در این اتاق نشیمن، آینه ای که از پنجره های خانه-مدرسه  ای مد شده برگرفته شده، ارزش عمودی به مجموعه ای از گنجینه های پخش شده روی میز مزرعه فرانسه می افزاید. چشم به طور طبیعی از آینه به سمت لامپ پایه سنگی حرکت می کند، سپس قبل از اینکه دوباره به بالا نگاه کند و شمع های ستونی را بگیرد، به سمت جعبه انتقال قهوه ای و سفید موجود در یک سینی پایین می آید.

 1. تنوع گرافیکی

فضای نسبتاً کوچک یک میز کناری در اتاق نشیمن را با چند قطعه خوب انتخاب شده پر کنید.اندازه و شکل آنها برای علاقه بصری متفاوت است. در اینجا، یک چراغ منحصر به فرد و رنگارنگ یک نقطه کانونی مجسمه ای در کنار وزنه های کاغذی گرد، یک جعبه مستطیل شکل و یک پارچ گلدان شیشه ای است.

 1. هرچه تعدد بیشتر،با نشاط تر

با تعدد بیشتر از یک آیتم واحد تأثیرگذار باشید. بر روی این طاقچه بالای بخاری، مجموعه ای از نقشه های مشابه با قاب سفید به نقطه کانونی تبدیل می شود.  برای اضافه کردن ارزش بیش از حد به نمایشگر اصلی، یک مشت اشیای کوچکتر را در پیش زمینه بپاشید.

 1. با کنتراست بازی کنید

مجموعه ها را در پس زمینه متضاد نمایش دهید تا واقعاً برجسته شوند. در این صفحه غذاخوری، ظروف خامه ای و مجسمه سازی در برابر قفسه زره پوش مشکی درخشان به نظر می رسند. تاچ های کوچک از سبز – یک سرخس در یک گلدان بافته شده (روستایی) و گلابی در یک ظرف پایه دار- گروه اشیاء را با رنگ و زندگی گرم می کند.

 1. نمایشگر دیواری

مقدار زیادی از موارد مشابه – از کتابها و ظرف ها گرفته تا یادگارهای سفر و تصاویر – را در یک فضای نمایش گرافیکی، مانند این واحد ذخیره سازی پیش ساخته، به نمایش بگذارید. برای ایجاد تأثیر از تکرار حباب های مربع شکل استفاده کنید ، سپس با تکرار رنگ ها فضاها را بهم متصل کنید. درون هر اتاقک، اشیا بلند را در پشت و چندین مورد کوچکتر را در جلو قرار دهید. همین مفهوم را روی چندین قفسه بلند که به یک دیوار آویزان شده اند، اعمال کنید.

 1. صف آرایی

مجموعه ای از موارد مشابه را در یک قفسه بلند استفاده کنید. در این ایوان، ظروف آبیاری کاملاً حس خانه را ایجاد می کنند. از یک لبه مشابه در اتاق صبحانه برای نمایش بشقاب ها یا در اتاق کودک برای نگهداری مجسمه های چینی یا سرحیوانات بازسازی شده در فضای باز استفاده کنید وآنها را از سر راه جمع کنید.

 1. تعادل را پیدا کنید

اشیا با اشکال و اندازه های مختلف را با یک ترتیب نامتقارن هماهنگ کنید. یک شی بزرگ و بزرگ را با چندین مورد کوچکتر تعادل دهید.  برای افزایش وزن بصری آرایش و همپوشانی اشکال برای ایجاد لایه ها، وسایل را با هم تو در تو کنید. برای متحد کردن اشیای غیر مرتبط ، مواردی را از همان پالت رنگ انتخاب کنید.

۱۶- اشکال درست کنید

یک جفت کرکره بزرگ سایبانی احساس یک اتاق کوچک را ایجاد می کند. با چیدمان بزرگ مبلمان و همچنین نمایش های کوچکتر از اکسسوری، از این روش برای ایجاد صمیمیت و جذابیت استفاده کنید. با جداسازی قطعات ویژه، آنها را برجسته کنید. در اینجا، شیشه های درخشان شیشه ای (شیشه های زنگوله ای) لانه های پرندگان کوچک را با کمی سبک و درخشش می پوشانند.

منبع: www.bhg.com

If you like the article, please share it.

Write a comment

0
شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید