15 ایده ی بی نظیر برای یک دکور آرامش بخش فنگ شویی

در تکاپو و شلوغی زندگی ما، خوب است که به مکانی خلوت و آرام برویم، جایی که می توانیم چند نفس عمیق بکشیم و مراقبه کنیم یا اجازه دهیم ذهنمان منحرف شود.فنگ شویی، سیستمی از قوانین متمرکز بر جریان انرژی در تنظیم و جهت یابی فضایی، قرن هاست که این مفهوم را در ذهن داشته است.در حالی که بسیاری از ما ممکن است نتوانیم همه قوانین فنگ شویی را در خانه های خود بگنجانیم (موارد بسیاری وجود دارد!)، ادغام برخی از مفاهیم به احتمال زیاد به توانایی خانه های ما برای ایجاد جریان مثبت انرژی و تأثیر آرامش در ذهن و روح کمک می کند.

در حالی که منابع زیادی در آنجا وجود دارد تا شما را به سمت اختصاص فنگ شویی بیش از حد هدایت کنند، این مقاله یکی از آنها نیست. در عوض، ما 15 ایده ساده و در عین حال موثر را برای ترکیب دکوراسیون آرامش بخش فنگ شویی در خانه شما آورده ایم. و  وقتی همه کارها تمام شد، به یاد داشته باشید، همانطور که فنگ شویی طراحی خوب را تسهیل می کند، طراحی خوب باعث افزایش عناصر فنگ شویی نیز می شود.

 1. رنگها را با دقت و لذت انتخاب کنید.

اگر کلاً در مورد فنگ شویی تحقیق کرده اید، احتمالاً منابع زیادی را کشف کرده اید که نیاز به وجود برخی رنگ ها در قسمت های خاصی از خانه شما است، اعم از شمال، جنوب، شرق یا غرب. واقعیت این است که، رنگ واقعی شما برای هر فضا تقریباً به اندازه احساس شما برای رنگ مثبت مهم نیست. یک دیوار نقاشی شده قدیمی، خسته و ملایم از هر رنگی کاملاً چنین احساسی- پیر، خسته و مبهم- را تولید می کند -، در حالی که یک دیوار تمیز و کاملاً تازه با همان رنگ، روح و انرژی را در کل فضا پخش می کند.

 

 1. مبلمان را از جریان فضا دور نگه دارید.

اگرچه این ممکن است کاملا مبهم به نظر برسد، اما در واقع کاملاً ساده است. اطمینان حاصل کنید که هر اثاثیه طوری مرتب شده است که بتواند جریان مثبتی در اطراف آنها ایجاد کند- برای مثال، هنگام ورود به اتاق نشیمن، نباید به پشت مبل برخورد کنید. همین نکته برای یک کمد در اتاق خواب صادق است. فضایی که با دستورالعملهای فنگ شویی برای حفظ ذات و واقعی جریان تنظیم شود، بسیار جذابتر است.

 

 1. یک قطعه محبوب را در ارتفاع بالا بگنجانید.

یک اتاق فنگ شویی شده(بله ، اکنون ازفعل استفاده کردیم) هم احساس امنیت ایجاد می کند و هم راحت است. یک قطعه از آثار هنری که نسبتاً در ارتفاع آویزان است، یا یک قطعه روشنایی جالب توجه که از بقیه فضا بالاتر رفته است، چشم را به سمت بالا می کشاند، که تصور می شود یک ترفند بالا بردن روحیه است. اگرچه در فضای خانه منطقی نیست که کارهای هنری را اخیلی مرتفع آویزان کنید، یک استراتژی چشم نواز دیگری مانند نصب پنجره ای نزدیک سقف یا رنگ آمیزی سقف با لحنی زیبا و آرام را امتحان کنید.

 

 1. محل های نشستن در اتاق نشیمن به حالت گروههای صمیمی بچینید.

در حالی که هیچ قانون سخت و سریعی در مورد تعداد مشخصی از قطعات نشسته در فنگ شویی وجود ندارد، ایده این است که با سازماندهی مبلمان متناسب با آن، مکالمه و روابط را ارتقا دهید. در اتاق های بزرگ، گروه بندی مبلمان در خوشه های کوچکتر روابط نزدیکتر را تسهیل می کند. در اتاق های نشیمن کوچکتر، این چیدمان ذاتاً منطقی است. فراموش نکنید که برای هر صندلی میزی قرار دهید که ساکنان بتوانند روی آن کتاب، نوشیدنی، یک لیوان یا هر چیز دیگری که ممکن است برای تنظیم آن استفاده کنند قرار دهند.

 1. آشفتگی را بزدایید.

این یک مفهوم ساده است اما انجام آن همیشه آسان نیست. اگر زندگی ما شلوغتر شود، اگر در مورد آزاد و پاکیزه نگه داشتن آنها هوشیار نباشیم، مناطق نامرتب ما نیز محتمل می شوند. ممکن است بگویید “فضای تنفس.” در فنگ شویی، این فقط یک ایده خوب نیست – بلکه ضروری است که انرژی خسته و کهنه را از فضایی خارج کنید که لرزش های تازه و مثبت بتوانند وارد شوند … و باقی بمانند.

 

 1. مبل خود را روبروی یک دیوار برجسته قرار دهید.

به طور خاص، دیوار دورتر از ورودی مکان ایده آل برای یک مبل اتاق نشیمن است. این نمای واضحی از درب را برای هرکسی که در آنجا نشسته فراهم می کند. البته، چند سانتی متر فضای تنفسی بین مبل و دیوار برای تقویت جریان مثبت انرژی مفید است.

 

 1. یک میز قهوه خوری با لبه های گرد انتخاب کنید.

در حالی که ترکیب اشکال و زاویه ها همیشه خوب است، چه در طراحی داخلی استاندارد و چه در فنگ شویی بعضی از اشیا بدون داشتن زاویه های تیز، بهترین حالت مثبت را به وجود می آورند. میز قهوه خوری یکی از این موارد است. از آنجا که وسایل اطراف میز میز قهوه چیده می شوند، افراد احتمالاً هنگام نشستن دور آن می چرخند و رو به روی آن قرار می گیرند. این بدان معنی است که اثر ناخوشایند گوشه های یک میز قهوه خوری تقویت خواهد شد. برای بهترین انرژی یک میز قهوه خوری بیضی شکل یا دایره ای انتخاب کنید.

 

 1. از گیاهان یا سایر لوازم جانبی برای برگشت انرژی به یک فضا استفاده کنید.

اگر پنجره بزرگی دارید، مخصوصاً پنجره ای که روبروی درب قرار دارد، فنگ شویی می آموزد که انرژی حاصل از دهانه درب از پنجره به بیرون رانده می شود. به منظور حفظ هاله آرامش بخش در اتاق، از اشیایی استفاده کنید که انرژی را در داخل نگه دارند. البته پرده یا کرکره جلوی پنجره به خوبی عمل می کند، اما اگر منظره یا نور طبیعی از پنجره باز را دوست دارید، قرار دادن یک شی دیگر در جلوی پنجره که کل دید را مسدود نکند – یک گلدان گیاه ، به عنوان مثال، راهی دوست داشتنی برای رسیدن به این هدف است.

 1. فضاهای تاریک را روشن کنید.

هیچ کس گوشه تاریک را دوست ندارد و فنگ شویی با توصیه به دسترسی همه فضاها به نور این مسئله را حل می کند. واقعاً منطقی است، زیرا نور انرژی را فعال کرده و آن را به حرکت در می آورد. برعکس، تاریکی انرژی راکد است. لامپ های زیادی در اطراف داشته باشید تا انرژی را در همه فضاها فعال کند.

 

 1. تزیینات اتاق را با هدف آن مطابقت دهید.

برای ایجاد شادی و هماهنگی در خانه و در نهایت احساس شادی از ورود و حضور در آنجا، می توانید استفاده های واقعی از یک فضای خاص را در نظر بگیرید و سپس مطابق آن تزئین کنید. به عنوان مثال، در یک دفتر کار خانگی، لازم نیست که یک آبشار و یک باغ سنگی نصب کنید تا فنگ شویی بر فضای تأثیر مثبت بگذارد. شما می خواهید دکوراسیون دفتر فعال و سرزنده باشد … احتمالاً بسیار متفاوت با دکوراسیون اتاق خواب، که احتمالاً بی صدا و آرامتر خواهد بود.

 

 1. خود را با قطعات زیبا و معنی دار محاصره کنید.

پیروی از این قانون البته برای همه متفاوت خواهد بود، اما مفهوم استفاده از فنگ شویی برای ایجاد یک مکان تسکین دهنده همان است. برای اینکه در خانه خود احساس آرامش کنید، باید توسط چیزهایی که دوست دارید احاطه داشته باشید، خواه کارهای هنری باشد، سفال، پارچه، کتاب یا چیزهای دیگر. البته این موارد را به خوبی ویرایش کنید تا حس نظم در فضا حفظ شود.

 1. تناسبات را در همه فضاها حفظ کنید.

اگر تا به حال وارد یک اتاق ناهار خوری بزرگ با یک میز کوچک شده اید، یا مجبور شده اید شکم خود را جمع کنید تا در یک میز ناهار خوری عظیم در یک اتاق به اندازه جعبه کفش(=کوچک)قدم بزنید، پس اهمیت تناسب را در یک فضا درک خواهید کرد.

فنگ شویی از این مفهوم استقبال می کند که، برای اینکه فضاها احساس آرامش کنند، باید متناسب باشند. فضای کافی و انرژی مثبت برای جابجایی در اختیار مردم بگذارید.

 

 1. از سطوح بازتابنده استفاده کنید، اما آنها را با مواد گرمتر متعادل کنید.

قطعات منعکس کننده، مانند آینه ها، هر فلزی و پنجره ها، به داشتن فضای انرژی و زنده بودن کمک می کنند، که یک جز عالی فنگ شویی است. با این حال، دکوراسیون بیش از حد ممکن است باعث حواس پرتی و طاقت فرسا شدن می شود. تعادل آن دسته از دیوارکوب های طلا و لوسترهای برنجی را با یک میز کناری چوبی یا چوب های خام با طرح طبیعی متعادل کنید.

 

 1. مولفه های زنانه و مردانه متعادل کنید.

در فنگ شویی، هدف این است که فضایی با انرژی و در عین حال آرام باشد. تعادل در تحقق این امر مهم است. یک تکه چوبی بزرگ، مانند یک تختخواب یا گنجه، تمایل به احساس سنگینی و مردانه دارد. متعادل سازی این اشیا با برخی از ملافه های نرم و لطیف، لبه های سخت تر و سایه های بزرگ را نرم می کند و هماهنگی را در فضا ایجاد می کند. همین امر را می توان با روش های کار با  پنجره در هر اتاق انجام داد – به عنوان مثال پارچه های ظریف جفت شده با پارچه های شطرنجی کلاسیک.

 

 1. در هر دو طرف تخت جا (فضا) بگذارید.

برای تخت های کودکان، این ممکن است صدق نکند، اما برای یک بزرگسال، فنگ شویی شما را مجبور می کند فضای کافی را در دو طرف تخت برای یک خروج امن و راحت بگذارید. این یک ایده منطقی برای یک تختخواب اصلی است که دو جای خواب دارد اما در مورد تختخواب های تک نفره نیز صدق می کند. بخاطر بسپارید، ما جریان مثبت و جریان مثبت را تشویق می کنیم و شما نمی خواهید که انرژی خوب در مسیرهای کنار دیوار تختخواب متوقف شود!

منبع: homedit

 

If you like the article, please share it.

Write a comment

0
شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید