بین انتخاب مبلمان، آزمایش با نمونه های رنگ آمیزی و هنر موقعیت یابی، صدها تصمیم کوچک وجود دارد که برای ایجاد یک فضای مناسب مناسب است. حتی کوچکترین قضاوت نادرست، مانند آویزان کردن بیش از حد بالای اثر هنری یا انتخاب رنگ در نهایت براق بودن و نه مات بودن، می تواند تأثیر شگفت انگیزی در یک اتاق بگذارد.

تنها تعداد کمی از افراد بهتر از طراحان داخلی، که سهم مناسبی از خانه های افسانه (و البته متوسط) را دیده اند، این موارد را می دانند. ما از 11 سازنده پیشرو در تولید سلیقه های روز خواستیم که در مورد رایج ترین اشتباهات دکوراسیون منزل و نحوه رفع آنها اطلاعات کسب کنیم.

 1. خرید دکور با همان ارتفاع اتاق!؟

 اشتباه: ابیگیل آهارن، طراح داخلی مستقر در لندن، می گوید یک اشتباه ساده در سبک طراحی می تواند از استفاده حداکثری پتانسیلهای یک اتاق جلوگیری کند. آهارن می گوید: "بدون به نظر رسیدن به عنوان یک ملکه درام، مقیاس و تناسب اصلی ترین هدف طراحی هستند." "اگر همه چیز به یک اندازه باشد یا همه چیز خیلی بزرگ باشد یا خیلی کوچک، اتاق شما مانند یک آشفتگی به تمام معنا خوانده خواهد شد.

راه حل: آهرن از این تشابه مفید برای نسبت های مناسب استفاده می کند. "ساده ترین ترفند این است که فضای خود را به عنوان یک شهر تصور کنید و آن را با ترکیبی از ارتفاع و نسبت پر کنید. به هر منظره شهری نگاه کنید و این ترکیب جذاب مقیاس و ترکیبی منحصر به فرد از اشکال جذاب را پیدا کنید - این همان چیزی است که می خواهید بدست بیاوررید! "

 1. یک مبلمان تیره را در یک فضای کوچک قرار دهید!؟

اشتباه: یافتن دکوراسیون مناسب برای یک فضای آپارتمان کوچک می تواند یک چالش جدی در طراحی باشد.  هومپولیش تیلی روس می گوید که او اغلب متوجه یک اشتباه اساسی در اتاق های کوچک می شود: مبلمان تیره. روت می گوید: "بسیاری از افراد تمایل به تکه های مبلمان سنگین، حجیم و تیره دارند." اگرچه به نظر می رسد یک انتخاب بی ضرر باشد، او می گوید تزئین تاریک فوراً باعث می شود فضای اتاق تنگ و دست و پا گیر به نظر برسد.

راه حل: "وقتی صحبت از زندگی در آپارتمان های کوچک می شود، ما باید به سراغ پارچه های سبک تر و منسوجاتی برویم که باعث بهبود فضایی می شوند." مبل ها یا پرده های پارچه ای با جنس لنین یا به لحاظ وزنی سبکتر را انتخاب کنید و یک پالت رنگی با عملکرد بازتاب نور انتخاب کنید.

 1. انتخاب اندازه فرش اشتباه؟!

اشتباه: فرش ها می توانند یک اتاق را کاملاً تغییر شکل دهند و یک نقطه جالب توجه ایجاد کنند، اما امیلی هندرسون، متخصص طراحی دکوراسیون خانه می گوید قضاوت در مورد اندازه مناسب خانه شما دشوار است. مثل حیوان خانگی او که کج خلقی می کند؟  فرش های کوچک همینطور هستند. او می گوید: "من آن[حیوان خانگی] را تقریباً هر روز می بینم، و من را آزار می دهد، خصوصاً وقتی که خیلی راحت از آن اجتناب می کنم." "یک فرش اتاق نشیمن هم باید واقعاً کل صندلی های اطراف آن را سرجایشان بنشاند. این به همه می گوید که اینجا جایی است که باید مکالمه صورت بگیرد. یک فرش کوچک باعث می شود همه چیز ازهم گسیخته و واقعاً چیپ(نازل و اارزان- سطح پایین) به نظر برسد."

راه حل: "اتاقهای نشیمن تقریباً همیشه به [فرشی] حداقل 2.43 در 3 متر یا اگر نشد،2.74 در 3.65 متر است نیاز دارند.  توجه کردید؟ پس مثلا در نظر گرفتن ابعاد 1.2 در 1.82؟ هرگز! این اندازه در کنار تختخواب، آشپزخانه یا ورودی بسیار خوب است، اما فرش 1.2 در 1.82 متر مطمئناً در اتاق نشیمن شما کار نخواهد کرد.   به عنوان یک قاعده کلی، او می گوید: "یک فرش باید آنقدر بزرگ باشد که حداقل دو صندلی یا پایه مبل را روی آن قرار دهد".

 1. آویزان کردن آثار هنری در ارتفاع خیلی بالا؟!

اشتباه: ماکس همفری، طراح داخلی می گوید: یافتن یک قطعه هنری مناسب برای خانه تنها نیمی از تلاش است. یک اشتباه اساسی که همفری متوجه آن شده این است که وقتی هنر خیلی بالا آویزان می شود یا به روشی آشکار قرار می گیرد. "من فکر می کنم اینکه بخواهید اثر هنری خود را بسیار برجسته نمایید، اشتباه است. فقط به این دلیل که مقداری پول برای کارهای هنری خرج کرده اید به این معنی نیست که  با قرار دادن آن بالای میز کناری که در راهرو به همراه چراغ و انبوهی از کتابها درست جلوی آن قرار دارد بسیار جالب به نظر نخواهد رسید! "

راه حل: کارهای هنری را در مکانی غیر منتظره و ظریف قرار دهید و نکته آویز همفری را دنبال کنید: "سطح طراز چشم یک نقطه شروع خوب است، من همیشه در قسمت های پایین تر از آن دچار اشتباه می شوم." برای آزمایش محل قرارگیری از قلاب جداشونده استفاده کنید و قبل از چسباندن دائمی آن چند هفته صبر کنید.

 1. پیروی از روندهای طراحی؟!

اشتباه: نیت برکوس ممکن است یکی از صدای پیشروان صنعت در مورد داغترین روندها باشد، اما نکته اول او برای سبک سازی یک فضای واقعا منحصر به فرد، توقف پیروی از مدها است. "اشتباهی که مردم مرتکب می شوند این است که غالباً احساس نا امنی می کنند. آنها یک نگاه سطحی به ماجرا دارند و به جای اینکه بنشینند و بپرسند، من واقعاً چه چیزی را دوست دارم، به آنچه دیگران صحبت می کنند گوش می دهند. "برکوس می گوید: "من فکر می کنم بهترین فضای داخلی از 300 سال پیش تاکنون همیشه فضاهایی بوده است که افراد اجازه می دهند سبک شخصی خود را به سطح بالا برسانند و هنجارها و روندهای اجتماعی را نادیده بگیرند."

راه حل: خانه خود را شخصی کنید. از خود بپرسید، فضا برای من چه معنی دارد؟ رنگ و بافتی که دوست دارم چیست و احساسی که می خواهم هنگام رسیدن به خانه داشته باشم چیست؟ روندها را کنار بگذارید و بر اساس زیبایی شخصی خود برای طراحی فضایی که سالهای سال عاشق آن هستید، انتخاب کنید.

 1. داشتن تنها یک منبع نور؟!

اشتباه: به نظر می رسد تصمیمات مربوط به نورپردازی بخشی عملی از مراحل طراحی به نظر می رسد، اما به گفته آتنا کالدرون، بنیانگذارآی سوون، این جنبه ای است که مردم اغلب قضاوت اشتباه می کنند. "روشنایی برای هر فضایی فوق العاده مهم است. وقتی روشنایی بالا سر شما بدون کوچک ترین تأثیرخوب همه جا پخش است، می تواند غیر قابل تحسین و زمخت باشد. " در حالی که نورپردازی بالای سر اغلب بارزترین انتخاب به نظر می رسد، کالدرون می گوید بهترین فضاها دارای انبوهی از منابع نور برای ایجاد فضاهای مختلف هستند.

راه حل: نورپردازی لایه ای. "حتماً بر روی نورگیرها دیمرداشته باشید(تنظیم شدت نور) و همچنین از چندین منبع در ارتفاعات مختلف [مانند] لامپ های کف و لامپ های میزی استفاده کنید. و همیشه لامپ های سفید و نرم را انتخاب کنید. " نورهای شدید فلورسنت یا سفید باعث می شود یک فضا احساس کمبود و عدم دعوت کنندگی کند. "نور گرم نه تنها روحیه را تنظیم می کند بلکه باعث می شود اتاق صمیمی و پر حرارت شود."

 1. خرید یک میز ناهار خوری بزرگ !؟

   

اشتباه: طراحی فضای رویایی شما اغلب شما را ترغیب می کند تا تصمیمات را بر اساس سبک زندگی ایده آل و نه واقعیت تصمیم بگیرید. گرچه تصور برگزاری مداوم مهمانی های شام روی میز طویل و رویدادهای عجیب جذاب به نظر می رسد، واقعیت اغلب کاملاً متفاوت است. اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید، بروک لنگ، طراح داخلی مستقر در شیکاگو می گوید از خرید یک میز شام بزرگ خودداری کنید، مگر اینکه مطمئن باشید از آن استفاده می کنید. "خرید یک میز ناهار خوری بزرگ با شش تا هشت صندلی، یک اشتباه بزرگ است. هر اینچ در یک فضای کوچک حساب می شود، بنابراین اصل انعطاف پذیری نکته ی کلیدی است. "

راه حل: یک میز شام گرد انتخاب کنید، که میزبان مهمانان بیشتری باشد. ”یک میز ناهار خوری گرد 1 تا 1.28 متری ، ترجیحاً با امکان توسعه( بزرگ تر شدن) خریداری کنید. این می تواند برای استفاده روزمره دو نفر را در خود جای دهد و برای مهمانی های بزرگتر تا شش نفر گسترش یابد! "

 1. اندازه گیری نکردن اتاق؟!

 اشتباه: اگر تمایل دارید که تصمیمات دکوراسیون را بر اساس دلخواه انجام دهید ،مایکل ولچ طراح داخلی می گوید شما ممکن است یک خطای حیاتی داشته باشید. قبل از خرید ، ولچ می گوید ، جمع آوری ابعاد هر قطعه برای تشکیل یک طرح مهم است: "یکی از رایج ترین اشتباهات طراحی داخلی مردم ، اتکا به چشم برای اندازه گیری یک فضا است. به جای خرید قطعات مبلمان زیرا مورد علاقه شماست ، حجم کلی فضا را در نظر بگیرید. هر گوشه و کنار را اندازه بگیرید. "

راه حل: همیشه قبل از انجام تزیین، فضای خود را ترسیم کنید. "برای جلوگیری از شلوغی بیش از حد یا کمبود فضا، ابعاد خود را جمع بزنید. ارتفاع، عرض و حتی عمق قطعات مبلمان را با استفاده از نوارچسب آبی رنگ مخصوص نقاشی ساختمان، مستقیم روی دیوار علامت گذاری کنید. به این ترتیب، به جای تخمین های هایی بر پایه حدس و گمان صرف، می توانیدبه صورت بصری ببینید که در واقع با چه فضایی کار می کنید. "

 1. توجه به عناصر سبزینه به عنوان آخرین آیتم

اشتباه: "وقتی مردم از من می پرسند بزرگترین آیتم " انجام نده" چیست؟ [به عنوان نکته اشتباه محض] ، این است که عناصر سر زندگی بخش را با یک دسته از چوبهایی که درون یک گلدان بلند فرو رفته و سپس در گوشه ای گیر کرده اند، اضافه می کنید. "" برایان پاتریک فلین از شرکت تولیدی فلینساید اوت می گوید. "من فکر می کنم این اتفاق می افتد زیرا صاحبان خانه در پایان یک طراحی مجدد کمبود بودجه  دارند و آنها می خواهند عنصر عالی و بافت دار ارگانیک اضافه کنند، اما در واقع هیچ چیز به اتاق اضافه نمی کند."

راه حل: "در عوض، سه تا پنج گیاه یا درخت با نیاز به مراقبت کم اضافه کنید" ، از جمله موارد مورد علاقه این طراح، انجیر برگ کمانچه ای، سرخس های پرپشت، و سرخس های غنچه لیمویی است. اگر آبیاری گیاهان را با دردسر روبرو کردید، این نکته مفید وی را امتحان کنید: "من معمولاً گیاهان سبک را زیر دوش می گیرم و اجازه می دهم تا دو تا سه دقیقه آب بخورند و قبل از آوردن داخل اتاق  آب گیری شان می کنم."

 1. اجتناب از قطعات سرمایه گذاری؟!

 اشتباه: وقتی صحبت از جنجال بیشتر می شود، اشلی مستونی، طراح داخلی هووم پالیش می گوید مردم اغلب در خرید موارد دکوری کوچک و ارزان زیاد اشتباه می کنند. این ممکن است ضدشهودی به نظر برسد، اما او می گوید که سرمایه گذاری در یک آیتم برجسته (و احتمالاً گران) به جای آنها، از نظر اقتصادی بسیار مقبول تر است. "متداول ترین اشتباه در طراحی داخلی که من می بینم این است که مردم برای جلوگیری از سرمایه گذاری در یک کالای بزرگ با تأثیر بالا مانند یک مبل عالی، یک صفحه بالا سری عالی یا یک قطعه هنری شگفت انگیز، مبلمان کوچک یا انبوهی از اکسسوری های جانبی را خریداری می کنند، "او به ما می گوید. "در پایان، چیزهای کوچک به همان اندازه هزینه بر هستند و با وجود آنها فضا بیش از حد بهم ریخته احساس می شود."

راه حل: "او می گوید:" قطعه ای را که دوست دارید پیدا کنید، پس انداز کنید، غرق شوید و سپس کل اتاق را در اطراف آن بسازید. " با بودجه بندی؟ وی توصیه می كند: "درکرایجسلیست نگاه بزنید تا ببینید آیا شخصی محلی مبل رویایی شما را می فروشد یا سایتهایی مانند وایت یا چریش را بررسی كنید."

 1. چیدمان مبلمان درست چسبیده به دیوار ؟!

اشتباه: بتسی برنهام، طراح داخلی هنگام طراحی یک اتاق، می گوید مردم اغلب در این دام سبکی ساده قرار می گیرند، او می گوید: «به دلایلی، مردم دوست دارند قطعات مبلمان خود را به دیوار اتاق خود فشار دهند. این طراحان را دیوانه می کند و در واقع فضای بیشتری را صرفه جویی یا ایجاد نمی کند " !

راه حل: "قرار دادن مبلمان به شکل دوستانه و راحت برای گپ و گفتگو" را امتحان کنید، که بر کانونی های گروه بندی تمرکز دارد. او می گوید: "تکه های مبل را به سمت یکدیگر بکشید و  با فاصله از دیوارها تا محل های نشستن صمیمی تر و مفیدتری ایجاد کنید." اگر مطمئن نیستید، او توصیه می کند از یک قلم و کاغذ طراحی استفاده کنید. "من همیشه مردم را تشویق می کنم که حتی ابتدایی ترین نقشه ها  را بکشند و با قرار دادن مبلمان خود بازی کنند ، دقیقاً مثل ما."

شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید