10 نکته مهم در طراحی دکوراسیون منزل با کمک «آینه ها»

آینه سلاح مخفی تزئین کننده است. از یک آینه زیبا به دور از اینکه به سادگی یک وسیله کاربردی برای بررسی چهره خود باشید، می توانید برای تقویت نور، افزودن درام، ایجاد بازتاب های جالب و نمای قابی شکل استفاده کنید. شگفت انگیز است که چگونه یک آینه می تواند فضای شما را متحول کند و هرگونه معضل داخلی را در یک لحظه برطرف کند. فراتر از حمام فکر کنید و به ده نکته طراحی برتر ما برای استفاده از آینه در خانه خود نگاهی بیندازید.

1- نحوه استفاده از آینه برای روشنایی اتاق

برای ورود نور، کافی است یک آینه را در مقابل یا کنار پنجره قرار دهید تا میزان نور طبیعی وارد شده به اتاق افزایش یابد. یک آینه از هر روز نهایت استفاده را می کند (مهم نیست که چقدر آسمان در تاریکی است) بنابراین هرچه آینه بزرگتر باشد، فضا روشن تر می شود.

آینه ها به طور موثر منابع نوری شما را دو برابر می کنند. اگر با تزئین فضایی همانند غارنشینی چالش دارید، آینه های خود را نزدیک یک چراغ یا پنجره قرار دهید.

آینه برندHilde (مطاق شکل) یک قطعه مناسب برای اتاق خواب است و باعث می شود فضا سبک تر و بازتر شود، به ویژه هنگامی که بالای یک کشو آینه ای قرار گیرد.

2- می توانید از آینه ها برای برجسته سازی اتاق استفاده کنید

آینه ها راهی فریبنده برای فریب چشم هستند. آنها می توانند برای تقویت چیزی یا منحرف کردن توجه از آن مورد استفاده قرار گیرند. فضاهای ناخوشایند، مانند اتاق هایی با سقف شیب دار یا فاصله ای بسیار کوچک که نمی تواند بر روی یک مبلمان قرار بگیرد، می توانند با آینه جایگزین شوند.

آیا می دانستید که آینه ها راهی درخشان برای تقویت فضا در فضای سرگرم کننده شما هستند؟ قرار دادن یک آینه بزرگ بر روی دیوار می تواند این توهم را ایجاد کند که مهمانان بیشتری در یک گردهمایی حضور دارند.

3- چه زمانی باید آینه را نقطه کانونی خود قرار دهید؟

در اتاقهایی که شومینه یا منزل برای قرار دادن مبلمان در اطراف وجود ندارد، آینه ابزار خوبی برای تعیین مرکز اتاق است. و در خانه هایی که به طور اتفاقی شومینه ای وجود دارد، فقط برای مبالغه در تأثیر حضور آینه استفاده می شود.

در واقع، هنگام انتخاب هنرهای تزئینی برای خانه، یک آینه با قاب تزئین شده به همان زیبایی کار می کند.

4- آینه خود را پنجره کنید

برای اتاقهای بدون پنجره، افزودن آینه باعث می شود که احساس روشنایی و جادار بیشتری داشته باشید.

طرح هایی را انتخاب کنید که دارای قسمت های سنتی قاب پنجره، همانند شیشه های آینه جدا شده یا کرکره ها باشند تا به ایجاد توهم کمک کند.

یک آینه با موقعیت مناسب می تواند اتاق کوچکتر را گسترده تر نشان دهد و نور ساطع شده از پنجره های طبیعی را در یک اتاق بزرگتر پخش می کند. آینه Ikkuna و آینه پنجره ای قوسی Mevagissey نمونه های کاملی از آینه هایی هستند که به این جلوه می رسند.

5-نحوه استفاده از آینه برای روشن کردن گوشه های تیره

با قرار دادن یک آینه در پشت لامپ روشن، میزان نور را در یک فضا به حداکثر برسانید، یا با مبلمان آینه ای جفت شده و تمام منابع نور (طبیعی و مصنوعی) را منعکس کنید و به نوبه خود طرح خود را روشن کنید.

همانطور که می بینید، Trois Mirror  برای افزودن یک پاکت نور به یک گوشه تاریک ایده آل است.

6- آینه هایی با شکل متفاوت انتخاب کنید

آینه با شکل مناسب، نور طبیعی را که به داخل اتاق جاری می شود (هنگامی که در مکان مناسب قرار گیرد) را بهینه می کند. فقط به آینه های مستطیلی سنتی پایبند نباشید.  شکل یا سبک اتاق خود را در نظر بگیرید و آن را در قاب آینه انتخابی خود منعکس کنید.

آینه ها همیشه نباید کاربردی باشند. یک شکل غیرمعمول مطمئناً یک نقطه صحبت ایجاد می کند در حالی که فاکتور Wow (تعجب انگیزناکی!) را به اتاق می بخشد. آینه Oranssi دارای دیدنی ترین حاشیه ها است.

برای قرار دادن و جانمایی آینه خلاق - یک آینه عمودی که برای مثال به صورت افقی به عنوان سرپوش استفاده می شود - برای جلوه های مختلف آزمایش کنید.

7-  از آینه ها برای دو برابر شدن فضای خود استفاده کنید

 افزودن آینه فضا را در یک آن دو برابر می کند. فضاهای کوچک از معرفی یک آینه سود می برند: یک کمد ذخیره سازی را به یک محل کار کوچک تبدیل کنید یا از یک آینه پا باریک استفاده کنید تا راهروی باریک بسیار طولانی تر به نظر برسد.

وقتی نوبت به به روزرسانی فضای داخلی شما می رسد، یک آینه روی بزرگترین دیوار خود قرار دهید تا هرچه بیشتر نور را به داخل اتاق بازتاب دهد. آینه های مربع شکل-مانند Hercule Mirror-بسیار زیبا به نظر می رسند که در بالای میز و کنسول قرار گرفته اند. از طرف دیگر، می توان آنها را به صورت چندگانه برای ایجاد یک دیوار از آینه ها استفاده کرد.

8- چگونه آینه ها را برای اغراق در تقارن آویزان کنیم.

 آینه ها در فریم بندی نمای شما اجزای اصلی محسوب می شوند. هنگامی که به صورت جفت در دو طرف پنجره یا در ورودی استفاده می شوند، احساس تعادل و هماهنگی ایجاد می کنند و طرف مقابل اتاق را از جلو به عقب و از چپ به راست منعکس می کنند. آنها راهی فوق العاده برای تعیین این است که آیا شما به دنبال یک طرح منظم یا التقاطی هستید.  این آینه های حبابی  را می توان به طرق مختلف آویزان کرد.

9- نحوه استفاده از گروه آینه ها به عنوان دکوراسیون

استفاده از گروهی از آینه ها را به عنوان دکوراسیون در نظر بگیرید تا به یک دیوار ساده روح تازه ای ببخشید.  همه آنها می توانند یک شکل باشند، یک قاب رنگ یکسان داشته باشند یا ترکیبی التقاطی از بسیاری از آینه هایی باشند که شما دوست دارید.

متناوبا، یک آینه بزرگ و جسورانه را انتخاب کنید و سپس طرح خود را در اطراف آن بسازید. به ندرت چیزی به نام آینه بسیار بزرگ وجود دارد. و آینه ها خیلی بزرگتر از آینه آرکادیا نمی شوند.  این محصول اصلی چشم نواز دارای طناب ستاره ای مسحور کننده است و با روکش چوبی رنگ آمیزی دورگیری شده است.

10-  نحوه استفاده از آینه در فضای باز

درست متوجه شدید - آینه ها فقط برای داخل خانه نیستند. از آینه ها برای ایجاد نور طبیعی بیشتر در تراس رو به شمال، باغ در زیرزمین یا حیاط سایه دار استفاده کنید. اگر در یک منطقه شهری زندگی می کنید، ممکن است بخواهید آینه ای را انتخاب کنید که افق یک باغ محصور را گسترش دهد. در محیط های روستایی، استفاده از آینه ها راهی دوست داشتنی است که می توانید نگاهی به حیات وحش و جانوران خارج از منزل بیندازید و توهم سرسبزی بیشتری را ایجاد کنید.

مطلب پیشنهادی

تور ویلاگردی: «ویلای فنلاندی» با دیوارهای شیشه ای و اسکله اختصاصی

 

If you like the article, please share it.

Write a comment

0
شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید