10نکته مهم و ضروری که قبل از طراحی/بازسازی سقف خانه تان باید بدانید؟

همانطور که خانه هایمان را با اکسسوری های دوست داشتنی و مبلمان راحتی پر می کنیم، باید مطمئن  شویم که سایر عناصرخانه نیز به خوبی طراحی شده اند. انجام این کار به خانه شما جلوه ای خوشامدگویانه می بخشد. اگر دیوار و سقف با طرح های عالی داشته باشید، حتی می تواند نیاز شما به تزئینات بیشتر را کاهش دهد. بنابراین، امروز، ما نکاتی را در مورد نحوه طراحی سقف به شما خواهیم گفت.

 

سقف فضای داخلی بالای اتاق است. خرپاها را می پوشاند و به اتاق جلوه ای دنجتر می بخشد. بعضی از اتاق ها ممکن است سقف های ساده داشته باشند اما بعضی دیگر از اتاق ها طرح های پیچیده ای برای سقف ها دارند. البته طراحی بسته به نوع فضا متفاوت است. اگر فضای داخلی مدرن باشد، سقف از خطوط و منحنی های براق تشکیل شده است. برای انواع سنتی، قالب های پیچیده ای دارد.  اما از آنجا که ما برای نمایش انواع مختلف سقف در اینجا نیستیم، بیایید به نکاتی بپردازیم که شخص باید در طراحی سقف در نظر بگیرد:

  1. نوع فضا را در نظر بگیرید

طراحی یک اتاق خواب، از حمام، اتاق نشیمن و سایر قسمت های خانه متفاوت است. بیشتر اوقات، سقف اتاق نشیمن، اتاق خانوادگی و اتاق خواب پیچیده تر از سقف های حمام است. اما هنوز هم به سلیقه و نوع معماری داخلی شما بستگی دارد.

  1. سبک داخلی خود را بشناسید

برای داشتن ظاهری مدرن، می توانید سقف های سقفی را با چراغ های فرو رفته بر روی آن اضافه کنید. این می تواند در مرکز اتاق یا در کناره ها باشد. همچنین می توانید برخی از بافت ها را برای سقف اضافه کنید. برای یک ظاهر کلاسیک، یک کلیسای جامع می تواند یک گزینه باشد اما شما همچنین می توانید قالب های تزئینی را در کناره های سقف قرار دهید.

  1. موقعیت های روشنایی را تعیین کنید.

در مورد نحوه قرارگیری چراغ های خود تصمیم بگیرید. یا می توانید سقف خود را طراحی کنید و سپس چراغ های خود را بیابید.

  1. ارتفاع سقف را بشناسید

اگر سقف شما از قبل کوتاه است، دیگر نمی توانید به سقف  حتی به اندازه یک سانتی متر اضافه کنید. در عوض، می توانید آن را با رنگ های روشن تر رنگ کنید. همچنین می توانید بافتی به آن اضافه کنید اما مواردی که بیش از حد شلوغ هستند را اضافه نکنید. برای سقف های بلند می توانید نکات بیشتری در مورد نحوه عمل با انها آنها بررسی کنید.

  1. رنگ سقف را انتخاب کنید.

برای ایجاد فضای دنجتر از رنگهای تیره تر برای اتاقهای بزرگ استفاده کنید. برای اتاق های کوچکتر می توانید از رنگ های روشن تری استفاده کنید تا بزرگتر به نظر برسد. استفاده از رنگ نیمه براق باعث بزرگتر نشان دادن آن می شود و سقف بلندتر به نظر می رسد.

  1. به آکوستیک فکر کنید.

هنگام طراحی سقف به آکوستیک فکر کنید. برای جلوگیری از پژواک، می توانید سقف های صوتی را اضافه کنید یا می توانید صدا را پایین بیاورید. برای یک اتاق با سقف بلند، صدا را با قرار دادن آنها در اطراف دیوارهای اتاق فراگیر کنید.

  1. ویژگی های معماری را اضافه کنید.

می توانید تیرهای چوبی، پانل های آکوستیکی روکش دار، سقف های مشبک فرو رفته، برد های نر و ماده ای، چوب های تنیده و توری مانند، صفحه های معلق، کارهای هنری­­­، آسمان مجازی یا کاغذ تزئیینی را اضافه کنید.

  1. اشکال مختلف را امتحان کنید

می توانید سراغ موارد مستطیلی یا لبه ای بروید. اما می توانید از دایره ها و منحنی های دیگر نیز استفاده کنید. این می تواند ظاهری نرم و روان به سقف شما اضافه کند. متناسب با بودجه شماست و چراغ هایی را که روی آن قرار می دهید در نظر گرفته اید.

  1. از نورگیرها استفاده کنید

شما می توانید یک نورگیر واقعی قرار دهید اما می توانید یک نور آسمان مصنوعی نیز داشته باشید. با نصب چراغ های پنهان شده روی روکش جلوبندی یا هر چیزی که روی سقف خود قرار می دهید، توهم نور طبیعی ایجاد کنید. افزودن چراغ در زیر آن باعث می شود که آنها مانند یک شیء شناور روی سقف شما ظاهر شوند.

  1. چراغهایی با جهت های مختلف اضافه کنید.

گذشته از موقعیت چراغ ها، جهت نور نیز مهم است. چراغ هایی را اضافه کنید که به سمت پایین و بالا می روند. به این ترتیب می تواند درام بیشتری را در سقف شما ایجاد کند. طراحی سقف فقط مربوط به معماری نیست بلکه مربوط به نور است. می توانید متوجه شوید که یک سقف خوب طراحی شده بدون نور مناسب بر روی آن هنوز کسل کننده به نظر می رسد. به همین دلیل ، برای بدست آوردن یک طرح عالی سقف باید روی هر دو کار کنید.

 

منبع اصلی:

https://homedesignlover.com

If you like the article, please share it.

Write a comment

0
شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید