مشاوره تحصیلی برای دانشجویان معماری

 

ادامه تحصیل در آمریکا

امروزه بخاطر فرصت شغلی محدود و امکانات آموزشی.  در داخل کشور.  دانشجویان زیادی به فکر مهاجرت و ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از ایران هستند.

این روزا بازار اپلای و پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور داغه داغه!!

بخصوص تحصیل در دانشگاه های   تراز اول آمریکا.

حالا وقتی اسم آمریکا و تحصیل در بهترین دانشگاه دنیا به گوش دانشجوهای معماری می رسه اولین واکنش ترس ، واهمه و بهت..مگه امکان پذیره؟ پروسه طولانی ؟ مگه ترامپ میذاره؟ مگه ویزا میدن؟ مگه برای رشته معماری بورسیه میدن؟

سوالاتی که اخیرا بارها بارها از دوستان معمارم شنیدم.

جمله ی غیرممکن ؛ غیر ممکن است را شاید شما شنیده باشید. اما باید عمیقا بهش  بهش باور کنی . تا  بتونید آستین ها رو  بالا بکشید و با ذهن بازو انگیزه راسخ و قوی  وارد فرآیند( پروسه) اپلای و پذیرش بشید.

امروزه مشکل عمده دانشجویان معماری، ناشی از  عدم آگاهی کافی از پروسه اپلای هست. و گاها گرفتن اطلاعات غلط از منابع غیر موثق و افرادی که حتی تجربه تحصیل در خارج از کشور ندارن و صرفا اطلاعاتی رو از سایت ها و گروه های تلگرامی شنیدند. اینگونه اطلاعات نه تنها باعث تاثیر روانی منفی در شما می شوند و ممکن است دلسرد شوید. بلکه مانع تصمیم گیری درست و تلاش و اقدام برای اپلای می شوند.

بذارید یک مثال از جنس معماری بزنم. اگر دقت کنید،  یک پروژه ی معماری یک فرآیند مشخص و منظمی داره تا یک خط یا اسکیس معماری تبدیل به  طرح معماری قابل اجرا بشه. شاید وقتی به یک فرد غیر معماری اسکیس دستی کمی نامرتب رو جلوش بذارید. باورش  سخت هست که این ساختمان با دیزاین عالی یا بقول خودمون این مسترپیس(ااثر معماری شگرف مثل  موزه گوگنهایم) محصول فراوری یک اسکیس ساده و شاید به قول عامیانه کثیف باشه.

تحصیل در دانشگاه های آمریکا فرآیند و مسیر مشخصی داره .گرچه جنبه های مختلف و موازی رو  دربر می گیره. اما  اگر هرکس از مراحل ش آگاهی پیدا کنه با  تلاش و پشتکار و گرفتن مشورت از افرادی که قبلا این مسیر و طی کردن و چم و خم قضیه رو مسلط هستند. می تونه به راحتی از غول اپلای و پذیرش از دانشگاه های امریکا سربلند و پیروز بیرون بیاد.

و اما پرسش اصلی اینه: این مراحلی که گفتم چیه؟ چقدر زمان لازم هست که براش صرف بشه؟

ما در وب سایت معمار دیتا سعی می کنیم ، شما رو براساس  علاقه مندی به گرایش خاص  در حوزه معماری در مقطع ارشد(MA , MS)یا دکتری(PhD) و زمینه تحقیق تون و مهارت زبانی تون و رنک بندی دانشگاه های آمریکا راهنمایی کنیم.

دیگر سوالاتی که ذهن دانشجویان معماری رو به خودش مشغول کرده:

آیا منی که تازه کارشناسی ارشدم تموم کردم، می تونم اقدام کنم؟

آیا منی که زبان  م ضعیفه هم می تونم؟

آیا منی که هیچ اطلاع از فرایند ندارم می تونم؟

آیا  برای رشته معماری فاند تعلق می گیره؟

آیا قبلش با یکی از اساتید باید مکاتبه کرد؟

ما به تک تک سوالات شما رو بصورت  دقیق توسط کارشناس سایت طی جلسات مشاوره پاسخ می دهیم.. تا قدم به قدم این مسیر به ظاهر طاقت فرسا یا دشوار رو طی کنید.

ما برآنیم که تا با پاسخگویی سوالات و ابهامات فرایند اپلای و پذیرش ، مسیر را برای شما آسانتر کنیم.  و سردرگمی که درمورد موضوعات مختلف و چندگانه اپلای دارید.. از امتحان تافل تا مرحله اپلای و مکاتبه با اساتید دانشگاه های مختلف و انتخاب دانشگاه مورد نظر و اقدام برای ویزای دانشجوی را به درستی جواب بدهیم.

تعرفه جلسات مشاوره و زمانبندی آن ها متعاقبا در وب سایت گذاشته خواهد شد. جلسه اول مشاوره برای افرادی که در جلسات بعدی خواهان شرکت هستند، رایگان خواهد بود.

If you like the article, please share it.

Write a comment

0
شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید