خانه های ویلایی

در دیدگاه تادائو آندو از میان فضاهای پیرامون , خانه بلافصل ترین فضای مرتبط با آدمی است . به طور روزمره از او تاثیر می گیرد و بر او تاثیر می گذارد . اولین فضایی است که آدمی احساس تعلق فضایی را در آن تجربه می کند . مجموعه حواس پنجگانه به طور دائم سرتاسر آنرا طی می کند و در مدت کوتاهی بدان خو می گیرد . خانه تنها مکانی است که اولین تجربه های بی واسطه با فضا در انزوا و جمع در آن صورت می گیرد . خلوت با خود , همسر و فرزندان و دیگران , همه و همه بی تعرض غیر در آن ممکن می گردد .

خانه را می توان به عنوان فضایی سه بعدی که خانواده ای متشکل از تعداد معینی از افراد را در برگرفته است دانست. از آنجا که مقیاس خانه محدود به آن اندازه­ای است که دست انسان بتواند به همه چیز برسد، معماری فضای سکونتی و هر آنچه که با آن در می­ آمیزد، با پوست انسان تماس می ­یابد. اما خانه نمی­تواند مکان تجمع خصوصی نابی باشد چراکه در گستره ­ای وسیع تحت نفوذ آن دسته از شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است که پیش زمینه ­ای را شکل می­دهند که چشم پوشیدن از آنها ممکن نیست. از آنجا که خانه عینیت بخش انبوهه کنش­ های انسانی است، مسائلی را هم در تمامی جنبه­ های معماری در بر می­گیرد.

 

 

طراحی خانه یکی از محبوب ترین و جذاب ترین مقولات معماری است که هر روزه پیشرفت های چشمگیری دارد. این فایل نمونه هایی از خانه های ویلایی زیبا را در اختیار شما می گذارد.

لینک دانلود دتایلها در بخش دانلودها قرار داده شده است.

 

 

If you like the article, please share it.

Write a comment

0
شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید