تور ویلاگردی: «ویلای فنلاندی» با دیوارهای شیشه ای و اسکله اختصاصی

ویلا بوسوند، توسط معماران سیگ طراحی شده است، یک خانه برای دو خانواده واقع در Bosundintie در قلب Espoo، فنلاند است به احترام جزایر سوئدی زبان و اماکن طبیعی اطراف مجاور، به این خانه مدرن نامی سنتی داده اند. ارتباط دریایی تاریخی با دریای بالتیک Suvisaaristo کاملاً مناسب محیط نفس گیر مجموعه شیک است. محیط دریایی یک اسکله خصوصی را می طلبد، که فقط چند متر از ورودی فاصله دارد و مستقیماً از مسیری به سمت آستان جلو می رود. مناطق خارج از پناهگاه در جلوی خانه مدرن قرار است منظره خیره کننده دریا را خنک کنند.

مناطق بیرونی با در نظر گرفتن محل جمع شدن اجتماعی طراحی شده اند. مبلمان پاسیو راحت با سنگهای  حجیم تیز، گیاهان دارای برگ سبز، نور خارجی کافی و یک آتشگاه خروشان شیک، این مکان را به عنوان یک روز خوشایند در روز و شب تبدیل کرده است. برآمدگی سقف همچنین باعث جلوگیری از بارندگی می شود تا استفاده از پاسیوها را بیشتر توسعه دهد.

ساختمان مدرن تحت تأثیر سطح وسیعی از شیشه قرار دارد که جایگزین دیوارهای صلب در بیشتر وسایل خانه می شود. این اجازه می دهد تا فضای بیرونی زیبا نیز به اصلی ترین دکوراسیون داخلی تبدیل شود. قطعات داخلی خنثی نگه داشته می شوند تا از آرامش منظره ها کاسته نشود. دیوارها، سقفها، کف و فرشهای کمرنگ این طرح را سبک نگه می دارند.  به دلیل پنجره های بزرگ و چیدمان ساختار ، می توان در سایر جلدهای خانه نیز مشاهده کرد. این صندلی راحت برای مطالعه با صندلی پایه دار کنار پنجره به سمت بالا می تواند حرکت کند تا از نور طبیعی با شکوه روز که می گذرد نهایت استفاده را ببرد.  یک چراغ طبقه باریک و یک میز کناری مرتب مجموعه را همراهی می کند.

در شب، یک شومینه مدرن چشمگیر فضای داخلی بزرگ را به نظر می رساند و احساس دنجی را ایجاد می کند. شومینه دارای یک حالت سه گانه است که اجازه می دهد تا خط دید به یک اتاق ناهار خوری در آن طرف دیوار شومینه منتقل شود. شومینه با سنگ مرمر تیره روبرو است تا پیچیدگی و دوام طرح را به ارمغان بیاورد. سطح صیقلی آن از بالا با نواری از نور فرو رفته برجسته شده است. میز قهوه مدرن اتاق نشیمن یک بلوک هماهنگ از سنگ مرمر سیاه است که در انتهای آن با مجموعه ای از ظروف شیشه ای کهربایی تزئین شده است. رنگ کهربا گرم در یک قطعه بزرگ از هنر انتزاعی دیواری در بالای مبل پارچه ای خاکستری L شکل گرفته شده است که اتاق را در آغوش می گیرد. یک بالش پراکنده مشکی بزرگ به مبل اضافه شده است تا آن را با میز قهوه مشکی مستطیلی گره بزنید. قاب های پنجره مشکی پررنگ بیانات طراحی خاص خود را در امتداد یک دیوار کامل از اتاق نشیمن طولانی ارائه می دهند.

یک چراغ آویز ناهار خوری مجسمه ای سفید رنگ بر روی یک میز زیبا، که یک مهمانی هشت تا ده عصرانه را برگزار می کند، معلق در فضا است. گلدان های تزئینی شفاف و روشن  به شکلی کاملاً جذاب در بالای میز رومیزی چیده شده اند. چند شاخه سبز زندگی را به چیدمان می بخشد.

مکان غذاخوری دوم در همان فضای طرح باز به یک جزیره آشپزخانه مرکزی متصل می شود. این منطقه غذاخوری معمولی با زاویه 90 درجه نسبت به شبه جزیره پخت و پز تنظیم می شود تا یک مکان جمع شدن دسته جمعیبا درنظرگیری خود آشپز ایجاد کند. برخلاف جلوه کابینت های مشکی و تیره در قسمت پشت ، هر دو حجم با سنگ مرمر سفید ظریف ساخته شده اند. وسایل آشپزی مجتمع در داخل دیواری از واحدهای گنجه مانند در پشت جزیره آشپزخانه با اجاق گاز متمرکز شده اند، و بقیه واحدهای ذخیره سازی در طراحی آشپزخانه L شکل ادامه می یابند.

یک دیوار بتونی در معرض نمایش، طول فضاهای زندگی را اجرا می کند و یک جلوه شیک از سبک صنعتی به مکان می دهد.

بیرون در تراس آفتابی مجلل یک استخر روباز وجود دارد. در داخل آن، سونا و جکوزی درست در بیرون اتاق نشیمن اصلی قرار دارند.

دکوراسیون مدرن و واضح، اتاق خواب اصلی را به فضایی جذاب تبدیل می کند که با تاچ های عمیق نارنجی و مسی زنده می شود.

دقیقاً همانند اتاق نشیمن، فرش کرم رنگ پریده تقریباً در برابر کفپوش روشن ناپدید می شود. از کنار دیوار بالاسری تختخواب می توان به کمد لباس راحتی دسترسی داشت. درهای کمد شیشه ای شفاف، یک سیستم کمد جامع از ریل ها، قفسه ها و جعبه های ذخیره سازی هماهنگ را نشان می دهد. روشنایی LED اجناس را به آرامی روشن می کند.

رومیزی های تختخواب ساده به طور مستقیم از کناره های تختخواب سکویی با فینیشینگ گردویی گسترش می یابد. یک چراغ مسی آویزان کم ارتفاع آنها را روشن می کند. یک چراغ رومیزی طرح خمیده روی میز کنسول مدرن، روبروی نمای وسیعی از درختان نشسته است.

سنگ مرمر سفید خط خورده در حمام، از مه دریا آن سوی شیشه پنجره تقلید می کند. شیر آب و حوله های معاصر با رنگ مشکی مات انتخاب می شوند.

کناره های شفاف خانه شما را حتی قبل از ورود به درب ورودی، به داخل خانه می برد.

فضای داخلی پر از فضاهای روشن کننده و پرنشاط است.

راهرو با صفحات و درهای گردویی تیره پوشانده شده است، اما پنجره های عظیم فضا را با نور روشن نگه می دارند. نورهای مخفی برای لحظات شب هنگام در سقف نوافشانی می کنند.

درختان بالغ در نزدیک ساحل در کنار خانه قرار دارند.

گیاهان وحشی زمین اطراف خانه را پر می کنند.

زمینهای برآمده شاخ و برگهای منظره را نگهداری می کنند.

بتن از مرزهای طبیعی عبور می کند.

روشنایی بیرون راه خانه را نشان می دهد.

خانه شیشه ای مانند یک چراغ راهنما از آن طرف آب می درخشد.

گیاهان در فضای باز برای حفظ منظره باغ حتی در شب در اطراف محیط با نور تزئیین شده اند.

If you like the article, please share it.
0
شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید