سیستم ساختمان سازی (2) سنگ اسلب

سنگ اسلب یک نوع برش بزرگ از کوپ سنگ ها است که دارای ضخامت و ابعادی بزرگ تر از سنگهای رایج برای استفاده در نما، دیوار، کف و … است. این نوع برش از سنگ انواع و مدل های مختلفی دارد و با رگه های طبیعی و زیبای خود در ابعاد بزرگ و یکپارچه جلوه بسیار زیبایی دارد. این سنگ بزرگ یک تکه به دلیل ابعاد بزرگ، فرآوری نسبتا پیچیده ای دارد و نیازمند دستگاه های برش مخصوص است و به همین دلیل قیمت آن بالا بوده و زیبایی آن دو چندان است.

انواع سنگ اسلب

در گالری زیر برخی از سنگ های موجود بر اساس نوع سنگ فهرست شده است که میتوانید مشاهده نموده و سفارش دهید.

سنگ اسلب مرمر

این سنگ گران ترین جنس سنگ اسلب ساختمانی بوده و با زیبایی خیره کننده خود و خاصیت عبور نور از بافت شفافش بی رقیب است. کاربرد آن میتواند در کف و دیوار باشد.

سنگ اسلب مرمریت

رایج ترین اسلب ها از این جنس هستند. رنگ و طرحهای متنوع به همراه مقاومت استاندارد و قیمت مناسب از ویژگی های اسلب مرمریت است که دلیل رواج استفاده از این سنگ در کف و دیوار میباشد.

سنگ اسلب چینی

سنگ های چینی که با نام سنگ های کریستال نیز شناخته می شوند سنگ های آهکی یا دولومیتی هستند که در اثر عوامل درونی متبلور شده و در دسته ی سنگ های دگر گونی قرار دارد. سنگ چینی گزینه ای بسیار مناسب برای اسلب ها بر روی دیوار – کف – رویه کابینت – رویه میز جلو مبلی و میز نهار خوری هستند. ویژگی هایی همچون جذب آب پایین، رنگ روشن، رگه های در امتداد و زیبا، مقاومت مناسب باعث شده است تا از این سنگ روشن استفاده فراوان شود.

سنگ اسلب تراورتن

این سنگ دارای طبیعتی گرم است. با ویژگی هایی همچون وزن کمتر، چسبندگی بالاتر و همچنین طرح های غالبا موجدار که در آن جلوه سنتی و روستایی دیده می شود. سنگ تراورتن اسلب بیشتر در دیوارها و نماهای داخلی کاربرد دارد .

سنگ اسلب گرانیت

ویژگی های اصلی اسلب گرانیت مقاومت بسیار بالای آن است. البته طرح یکنواخت آن فلسفه استفاده آن به عنوان اسلب را زیر سوال میبرد به جز استفاده از آن در کف آسانسور. چرا که مقاومت سایشی و خمشی بالا داشته و در فضای کوچک زیبا به نظر میرسد.

ابعاد سنگ اسلب چقدر است؟

این نوع برش از سنگ ها ابعادی بیشتر از 120 سانتی متر دارند. پس از اینکه سنگ ها از معدن خارج شدند، آن ها را به سنگبری می برند و بر اساس قالب های بریده شده از معدن، برش سنگ ها را در کارخانه با ابعاد و اندازه های متنوع انجام می دهند.

به دلیل برخورداری از پتانسیل صادراتی تولید و ارائه اسلب دارای اهمیت بسیار زیاد و ویژه ای است. فراوری سنگ های اسلب باید به صورت ساب عالی، شفافیت زیاد و ضخامت دقیقی انجام شود.

 

موارد کاربرد اسلب

اسلب در دیوار

از جمله کاربردهای این سنگ یک تکه بزرگ را می توان در نمای داخلی و دیوارهای فضاهای مشاع و در مرکز دید همگان، مانند لابی مجتمع های مسکونی و اداری و هتل ها، رستوران ها ، کانتر ارائه خدمات در شرکت ها و مراکز پزشکی شیک دانست.

اسلب در کف

این نوع سنگ میتواند در کف فضاهای داخلی ساختمان نیز مورد استفاده قرار گیرد که از جمله موارد آن میتواند در کف هتل ها و رستوران های شیک، راهروهای مراکز خرید و از این دست اماکن باشد.

اسلب در رویه کابینت

همانطور که میدانید آشپزخانه یکی از فضا های مهم در هر خانه ای است که به نوع دکوراسیون آن باید توجه ویژه ای داشت. یکی از کاربرد های اسلب، استفاده آن در رویه یا صفحه کابینت آشپزخانه است. استفاده از سنگ های اسلب به دلیل دوام، مقاومت، زیبایی و خصوصا طبیعی بودن به نسبت رویه های ام دی اف و کورین خواهان بیش تری دارند. در روش های نوین فرآوری اسلب، استحکام سنگ نسبت به روش‌های قدیمی‌تر افزایش یافته و عمر سنگ بیشتر شده است که همین امر باعث می شود تا برای طولانی مدت نیازی به عوض کردن رویه کابینت خود نداشته باشید. یکی دیگر از مزایا استفاده از سنگ اسلب در رویه کابینت جذب آب بسیار پایین و ساب پذیری سنگ است. از طرف دیگر به سبب تنوع طرح و رنگ به راحتی می توانید سنگ مورد نظر خود را برگزینید و از رویه کابینت سنگی خود لذت ببرید.

اسلب بوک مچ و فور مچ

همچنین کاربرد این سنگ ها به صورت قرینه افقی با دو اسلب (بوک مچ) و قرینه افقی عمودی با ۴ اسلب (فور مچ) به دلیل ایجاد جلوه بسیار زیبا، رایج است که میتواند هم در کف و دیوار به کار برده شود. در گالری زیر میتوانید چند نمونه از بوک مچ و فورمچ را مشاهده نمایید.

 

/Information from: https://sangevazin.com/slab-stone

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0
شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید