سیستم ساختمان سازی (1) سوپرپانل

سیستم ساختمانی سوپر پانل

SUPERPANEL  CONSTRUCTION  SYSTEM

 مقدمه- امروزه در کشور ما سالانه بيش از هفتصد هزار واحدمسکونی ساخته میشود وقراراست این مقدار ظرف چندسال آینده به بیش از یک میلیون واحد افزایش یابد..عليرغم اينکه در طراحي های معماری، محاسبات فنی مربوط به سازه، تاسيسات گرمايشی و سرمايشی و برقی ساختمانها مسايل فنی و مهندسی بخوبی مد نظر مهندسان طراح قرارميگيرد ، اما در حين ساخت بعلت عدم وجود سيستمهای مدرن و مناسب اجرايی و استفاده از تکنولوژيهای قديمی و سنتي بسياری از فاکتورهای اصلی طراحي فدای مشکلات اجرايی مي شوند. اين موضوع بنوبه خود باعث افزايش مدت زمان ساخت ،پايين آمدن کيفيت و در نهايت عمر مفيد ساختمانهاست که به تبع آن ارزش سرمايه گذاری  در طي دوره عمر مفيد ساختمان را پايين می آورد و نهايتا در نگاه کلان با توجه به کل ظرفيت ساختمان سازی کشور ما، باعث تحميل هزينه های هنگفت به اقتصاد مملکت ميشود.

       درکشورهای پيشرفته سالهاست که مسايل مربوط به دوام مصالح ، سرعت اجرا ،کاهش پرت مصالح، جلوگيری از اتلاف انرژی و مقاوم بودن ساختمانها در برابر سوانح طبيعی مورد توجه و تحقيق دائم قرار گرفته که منجر به نوآوريها و تکنيکهای مدرن در زمينه صنعت ساختمان شده است.

      از جديدترين سيستمهای فوق الذکر، استفاده از ترکيب بتن آرمه بعنوان عضو باربرو پانلهای پلی استايرن (EPS)  بعنوان قالب بتن و عايق حرارتی مي باشند که با نام سيستمهای بتني (ICF)   CONCRETE  FORMWORK INSULATING  معروف گشته اند.

     سيستم SUPERPANEL   که توسط اين شرکت تولید و به بازار عرضه خواهد شد از جديدترين و کاملترين نوع سيستمهای فوق الذکر می باشد که کمبود ها و اشکالات روشهاي قديمی تر در آن برطرف شده است.این سیستم توسط کمپانی ® PLASTEDIL  سوییس ابداع وتولید آن در ایران تحت لیسانس شرکت مذکور انجام خواهد شد.

  از این روش تا کنون در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله آلمان، ایتالیا، ترکیه، کانادا ، آمریکا، امارات متحده، بحرین ، عربستان سعودی، روسیه ، ایرلند استفاده گردیده است.  اساس اين سيستم همانطور که قبلا اشاره گرديد استفاده از سازه بتن آرمه باربر در سقف و ديوار ساختمان و پارتیشن های پلی استایرن مسلح سبک، جهت تیغه های غیر باربر مي باشد.ديوارها در داخل قالبی از پانلهای مسلح پلي استايرن بتن ريزی می شوند و قالب سقفها نيز از پلي استايرن مسلح بصورت مجوف و شبيه به سقفهای اسپايرول بتني  ساخته ميشوند. بعبارت ديگر ساختمان در دو لايه از پلی استايرن پيچيده ميشود که از لحاظ عايق بندی بيشترين بازدهی را دارا ميباشد.کل قطعات ديواری و سقفي وپارتیشن پلي استايرن مسلح در کارخانه آماده وجهت نصب به محل اجرا حمل میشود.

[ادامه توضیحات فارسی و جزییات اجرایی به همراه تصاویر در حین ساخت در قسمت دانلودها]

 

 

 

 

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0
شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید