دانلود رایگان کتاب «قدرت حال» (اکهارت توله)

یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های معنوی، کتاب «تمرین نیروی حال»  است که در سال 1997 منتشر شد. نویسنده این کتاب اکهارت توله است که معلم معنوی شناخته‌شده‌ای است که شهرت او به خاطرآموزه‌های معنوی او است. وی در این کتاب آموزش مفاهیم بخشش و مراقبه را توضیح داده  و زندگی در لحظه حال را توصیه می‌کند. در ادامه با خلاصه کتاب نیروی حال و خلاصه کتاب تمرین نیروی حال از مجله توسعه دهندگان، همراه ما باشید.

اکهارت تله کیست؟

اکهارت توله یا اکهارت تُله، نویسنده‌ای است اصالتا اهل آلمان و تا سن سیزه سالگی نیز در همان دیار زندگی می‌کرده است. سپس به لندن مهاجرت کرده و تا زمان فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، همان جا ماندگار شد. بعد از آن تا سن 29 سالگی، به عنوان پژوهشگر زندگی را در دانشگاه کمبریج گذراند و از همان سن به بعد، راه زندگی‌اش با دگرگونی معنوی، به طرو کلی تغییر کرد.

چند سال دیگر، بعد از آن که این دگرگونی معنوی را به خوبی شناسایی کرد و در ژرفای آن قدم برداشت، شروع کرد به پرداخت زکات علم و معنویتش و هرآنچه که می‌دانست، در دو کتاب بسیار ارزشمند با همنوعان خویش به اشتراک گذاشت.

جان کلام اکثر کتاب‌های او، تنها یک چیز است. اینکه برای گذر از رنج و رسیدن به آرامش، تنها یک راه وجود دارد و آن راه، چیزی نیست جز درک قدرت حال و زندگی در زمان حال. وی بعدها دو کتاب به نام‌های «قدرت حال» یا همان کتاب قدرت اکنون، و «تمرین قدرت حال» نوشت که به 15 زبان زنده دنیا، ترجمه شد. در این گفتار، گوشه‌ای از خلاصه کتاب قدرت حال و تمرین قدرت حال را با هم مطالعه خواهیم کرد.

نگاهی به کتاب نیروی حال اکهارت تله

اولین کتابی که درباره زمان حال از اکهارت تله منتشر شد، کتاب نیروی حال بود. این کتاب در همان سال، به چاپ دوم رسید و بیشتر موفقیت خود را، مدیون تبلیغات دهان به دهان بود؛ هر کسی که این کتاب را می‌خواند، آن را به دیگری نیز پیشنهاد می‌کرد و اینطور شد که کتاب قدرت زمان حال، در نهایت به 30 زبان زنده دنیا ترجمه شد و در تمام قاره‌ها به فروش رسید.

موضوع کتاب نیروی حال تا به اینجای کار کاملا آشکار است؛ در این کتاب، نویسنده هر تغییر و دگرگونی معنوی را خود تجربه‌ کرده، با مخاطب نیز در میان گذاشته و او را به زندگی در زمان حال دعوت کرده است. اما لحظه حال چیست؟ حال همین اکنون، است، همین لحظه‎ای که در آن نفس می‌کشیم؛ حال فراموش کردن گذشته است، حال نادیده گرفتن و بی‌خیال آینده شدن است. حال، لذت بردن از همین لحظه است. و این تمامی مضمونی است که توله، قصد داشته آن را مخاطب در میان بگذارد. جملات کتاب نیروی حال، هر یک، تک تک به نوبه‌ی خود این اصل را به ما یادآوری می‌کنند.

منبع: افشین فاتح

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0
شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید