Adjaye طرح های بلندترین آسمان خراش جهان توسط یک معمار سیاه پوست را فاش می کند.


ظاهر وارونه برج تأیید، نمادی از ریشه‌گذاری اقلیت‌ها است.

طرح های دیوید ادجی برای یک ساختمان 1633 فوتی در نیویورک، بلندترین آسمان خراش جهان توسط یک معمار سیاه پوست خواهد بود.

برج 3.5 میلیارد دلاری Affirmation تاور دومین برج بلند نیویورک پس از مرکز تجارت جهانی و یکی از تعداد کمی از بلندمرتبه‌های شهر است که توسط یک معمار سیاه‌پوست طراحی شده است.

و اولین بار در منهتن خواهد بود که تحت مالکیت اکثریت شرکت‌های سیاه‌پوست و تحت رهبری زنان قرار می‌گیرد و شامل بالاترین طبقه قابل اشغال در نیمکره غربی می‌شود.

 

شرکتی که برج تاییدیه را تبلیغ می‌کند، مطالب تبلیغاتی منتشر کرد که در آن بیان می‌کرد که این ساختمان «اولین و بزرگترین ساختمان آسمان‌خراش نیویورک توسط یک معمار سیاه‌پوست» خواهد بود.

با این حال Adjaye Associates همچنین طراح 130 William، یک برج مسکونی 66 طبقه و 800 فوتی در منهتن پایین است که قرار بود تا پایان سال جاری تکمیل شود.  تقریباً هیچ برج دیگری توسط معماران سیاه‌پوست در شهر وجود ندارد و ساختمان اداری ایالتی آدام کلایتون پاول جونیور 19 طبقه در هارلم یکی از استثناها است.  این توسط ایفیل جانسون هانچارد به رهبری پرسی سی آیفیل طراحی شد و در سال 1973 افتتاح شد.

روزنامه نگاران برج تایید همچنین گفتند که این برج “بزرگترین آسمان خراش جهان توسط یک معمار سیاه پوست (غنی-بریتانیایی) خواهد بود”.

آنها همچنین گفتند که این پروژه تأیید می کند که “رویای آمریکایی برای همه قابل دسترسی است” و “نماد برابری واقعی در توسعه” است.

تیمی که روی این آسمان‌خراش کار می‌کند، که شامل یک مرکز سرگرمی روی پشت‌بام می‌شود، شامل یک پیمانکار عمومی JV است که 35 درصد آن متعلق به زنان است.

اگر طرح های 1.26 متر مربعی اجرا شوند، دفتر مرکزی جدیدی برای انجمن ملی پیشرفت رنگین پوستان (NAACP) ایجاد خواهند کرد.

Adjaye،  که امسال برنده مدال طلای سلطنتی RIBA شد، گفت که این ساختمان به دلیل محدودیت‌های سایت و نمادی که زنان و گروه‌های اقلیت ریشه‌گذاری می‌کنند، مانند یک درخت شکوفه‌دار شکل گرفته است.

انتظار می رود این ساختمان تمام برقی بیش از 50000 شغل ایجاد کند و میلیاردها دلار درآمد مالیاتی برای ایالت و شهر نیویورک ایجاد کند.

مرکز تجارت جهانی 1776 فوتی SOM همچنان بلندترین ساختمان در نیویورک خواهد بود.  توسعه دهندگان گفتند که این عمدی بوده و به دلیل احترام به طرحی بود که پس از حملات 11 سپتامبر که برج های دوقلو را در سال 2001 ویران کرد، ساخته شد.

 

تهیه و ترجمه: فاطمه شیخی (دانشجوی معماری. ورودی 1399. دانشگاه بناب)

منبع : https://www.bdonine.co.uk

 

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0
شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید