نکات طراحی داخلی ما برای پر کردن هر اتاق از خانه  را با رنگ آسان خواهد کرد.

  • 1- یک رنگ انتخاب کنید، هر رنگی که باشد

اگر فقط  قرار بود یک پالت رنگ برای فضای داخلی خود انتخاب کنید، آسان بود.  خوب .... در واقع ، آن آسان است! نکات کامل کننده پالت ما قوانین رنگی را که طراحان دنبال می کنند توضیح می دهد و باعث می شود آنها در خانه کار کنند.

2- یک طرح رنگ از بزرگترین الگوی موجود در فضا انتخاب کنید

 اگر روفرشی طرح دار، یک فرش رنگارنگ یا یک قطعه بزرگ از آثار هنری تهیه کرده اید، رنگ هایی را که دوست دارید از الگو بیرون بکشید. برای داشتن رنگ خنثی در دیوار، به سفیدها و بژهای الگو نگاه کنید.

  • 3-از تاریکی به روشن-به صورت عمودی-تزئین کنید

 طراح مارک مک کالی می گوید، یک روش واقعی "کتاب آشپزی" برای خوب جلوه دادن هر فضا و بدون خطر، استفاده از مقادیر رنگ تیره تر برای کف، مقادیر رنگ متوسط برای دیوارها و مقادیر ارزش های روشن برای سقف است.  وی می گوید: "هر فضای داخلی دنیای خارج را تکرار می کند". "محیط بیرونی به طور کلی در زیر پاهای ما (زمین) تاریک تر است، هنگامی که مستقیم به جلو (ساختمانها / درختان) نگاه می کنید دارای ارزش متوسط است و به سمت آسمان روشن تر میشود ."

  • 4-با مناطق رسمی خانه شروع کنید

به طور خاص، اتاق نشیمن، اتاق ناهار خوری و راه ورود.  ابتدا یک طرح رنگ برای آن مناطق انتخاب کنید، سپس یک رنگ را از طرح بیرون بکشید. به عنوان مثال، مبل قرمز را بردارید و تن رنگی آن را کاهش دهید (مثلاً به رنگ شرابی) تا در فضاهای خصوصی بیشتر مانند خلوتگاه، دفتر یا اتاق خواب نقطه کانونی ایجاد کند.

5-از چرخ رنگ استفاده کنید

 به طور کلی، طرح های رنگی مشابه - رنگ های کنار هم روی چرخ رنگ، مانند آبی و سبز - گاه به گاه راحت تر و آرامش بخش تر هستند و در فضاهای غیر رسمی یا خصوصی بهترین عملکرد را دارند.  این یک استراتژی خوب برای یک اتاق خواب است، جایی که می خواهید در آن استراحت کنید و  خودتان را بهبود ببخشید(باز یابید).

6-از لباس های خود یاد بگیرید

 اکثر مردم لباس هایی را به رنگ هایی که دوست دارند بپوشند می خرند و ظاهری زیبا دارند. به همین ترتیب، شما باید اتاق های خود را به رنگ هایی بپوشید که به شما خوش آمد گویی کند. اگر لباس جین مورد استفاده شما است، یک مبل سرمه ای را در نظر بگیرید یا اگر از رنگ زردهای تند خوشتان می آید، سعی کنید چند تاچ کانونی خوش رنگ و لعاب را با بالش یا اکسسوری ها ترکیب کنید.

7-بازگشت به سیاه و سفید

 طراح مارک مک کالی توصیه می کند که در هر اتاق کمی رنگ سیاه اضافه کنید. او می گوید: "رنگ مشکی بقیه رنگ اتاق را روشن می کند. " برای یک مقدمه کوچک، یک آباژور سیاه یا یک گلدان سیاه امتحان کنید. برای تأثیر بیشتر، کابینت های پایه آشپزخانه خود را با رنگی با حس دراماتیک بالا رنگ کنید.

 

8-با خاکستری ها  کار کنید

مدرن ترین رنگ خنثی، خاکستری امروز را در هر سبک داخلی کار کنید. کیفیت آفتاب پرست مانند خاکستری باعث می شود که رنگ گرم یا سرد به نظر برسد و به زیبایی با هر دو رنگ پاستل یا رنگهای تند مانند صورتی گرم، سبز سایه ای یا ته مایه های میوه ای(سبز نارنجی- زرد)  ترکیب شود.

9-از قانون 60-30-10 استفاده کنید

 مارك مك كولي توصيف كننده توصيه مي كند: "هنگام تزئين يك فضا، رنگها را به اجزاي 60 درصد از رنگ غالب (ديوارها) ، 30 درصد از رنگ ثانويه (روكش) و 10 درصد از رنگ تأكيد (اکسسوری ها) تقسيم بندي كنيد"

."این هر بار جواب می دهد !" او می گوید "این نسبت تضمین می کند که رنگ ها به درستی متعادل شده اند و فقط برای علاقه به وجود آمده است."

10-فضاهای کوچک را برجسته کنید

 اگر در خانه خود اتاق کوچکی دارید، آنرا سفید رنگ نکنید تا بزرگتر به نظر برسد. درعوض، با انتخاب رنگ جلب نظر کننده، دلربایی بیشتری به آن بدهید. اجازه دهید اتاقهای بزرگ شما با نور گسترش یابد و اتاقهای کوچک شما را در بر بگیرد.

11-کنتراست گرم و سرد

 برایان دیتمار طراح ثابت می کند که در این اتاق خواب شیک که رنگ خاکستری سرد و سایه های گرم رنگ عسلی را خنثی می کند، خنثی ها هرگز کسل کننده نیستند. در حالی که تأثیر کلی آرام است، در تقابل این دو نقطه مقابل، تنش کافی ایجاد می شود تا فضای خواب آور(خسته کننده) بیدار شود.

12-به یک جفت شدن همیشگی اعتماد کنید

"سیاه + سفید"،همیشه شیک، یک دوتایی پویا است که هرگز از مد نمی افتد. در اینجا، تابی فیرلی اثبات می کند که دو رنگ، که فقط با کمی طلای فلزی برجسته شده اند، تمام آنچه شما برای ایجاد یک داستان رنگی جذاب نیاز دارید.

13-یک جلوه تک رنگ را ایجاد کنید

با پر كردن یك فضای كوچك، مانند سرویس بهداشتی، فقط با همین رنگ، نورافكن را بر روی رنگ مورد علاقه خود قرار دهید. در اینجا، جودیت بالیس، طراح، یک حمام والدین شاد ایجاد کرده است که دارای رنگ سبز تیره است. با دیوارها و کفهای سفید متعادل است. ته رنگ اشباع شده چشم نواز است اما غالب نیست.

14-قانون عدد 3 را دنبال کنید

محدود کردن پالت خود به فقط سه رنگ یک استراتژی را نمی توان در هر مکان فراموش کرد. در این اتاق خواب شاد، سایه های اشباع شده از زرد آفتابی، آبی فیروزه ای و سبز چمنی احساس تازه، سنتی  ولی سرزنده و همیشه روی مد دارند. مجله HGTV ایده های بیشتری برای جابجایی محدودیت های رنگ به اشتراک می گذارد.

15-سبک شخصی خود را به نمایش بگذارید

 اگر صادقانه تزئین کنید، افراد دیگر قدر آن را می دانند زیرا این شما هستید، حتی اگر آنها هرگز خانه خود را به همین روش تزئین نکنند.این بدان معنی است که اگر می خواهید هر اتاق خانه خود را قرمز، سفید و آبی کنید، دنبال آن بروید. می توانید هر رنگی را کاملاً متناسب با سبک شخصی خود جلوه دهید.

منبع:

By: H. Camille Smith and Kathy McCleary
 
شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید