یک تمرین انگیزشی برای دانشجوی ترم اول معماری

سلام دوست خوبم،میدونم که تازه وارد رشته معماری شدی و آمال و آرزوهای زیادی داری و دلت میخواد یک روزی معمار مشهوری بشی. منم هم همین حس رو داشتم و دوست داشتم کلی مطلب یاد بگیرم که برای رسیدن به آرزوی معمار شدنم کمک کنه. اینجا دوست دارم یک تمرینی رو بهت پیشنهاد بدم که تحولی عظیم در مسیر رشته ات ایجاد میکنه. یادمه ترم اول معماری که بودم اولین استادم چنان انگیزه ای در من ایجاد کرد که هنوز تا به امروز تشنه یادگیری و پیشرفت در عرصه معماری هستم. بعدها اساتید مثبت، پرانرژی و فوق العاده موفق رو به زندگیم جذب کردم. امیداورم امروز من هم این حسو در تو ایجاد کنم. حاضری؟قدم های ذیل رو به ترتیب انجام بده:

قدم اول: خودت رو دوست بدار و با اعتماد به نفس برو جلو. و مطمئن باش پیروزی میشی یا یاد می گیری، بنابراین شکستی در کار نیست. و شعارت این باشه : یک برنده هرگز تسلیم نمیشه!

قدم دوم: برای خودت اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کن. مثلا “من ترم اول، نمره اول کلاس بیان معماری خواهم شد”. این هدف رو با جزییات و احساسات معمارانه روی یک کارت با خط خوش بنویس و زمان تعیین کن براش و برنامه ریزی کن. هر روز این کارت رو بعد بیدار شدن و قبل خواب با صدای بلند بخوان، تجسم کن و عمیقا فکر کن اتفاق افتاده. یادت باشه: برای کشتی بی حرکت، موجها تصمیم می گیرند!

قدم سوم: همین امروز لیستی تهیه کن تو دفتر خاصی که مرتبط به رشد شخصیت هست. تو این لیست اسم دو دسته از کسانی رو بنویس که تو رشته معماری موفق هستند و تو واقعا می خوای روزی مثل اونا بشی و نیز لیست کسانی رو که تو زندگی شخصیشون موفق هستند و تو دوست داری به لحاظ فردی کسی مثل اونا بشی. بعد تحقیقات نوشتاری خودت رو شروع کن تا با عادات روزانه این افراد و کلیه ویژگی ها و دستاوردهاشون آشنا بشی. و نهایتا این عادات رو در خودت ایجاد کن. اینو بدون: اگر عینا همون کارهایی رو انجام بدی که افراد موفق انجام دادن، همون نتایج و دستاوردها عایدت می شود!

لطفا نظرات خودت رو درباره نتایج این تمرین با من به اشتراک بگذار.

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0
شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید