ارتباط ترس با رشته معماری

آقای ملا احمدی…خیلی ممنونم…اگر ممکنه با قالب “چی(مسئله چیست)/چرا( اهمیت و ضرورت)/چگونه(ارائه راهکار)” کار کنید و تا 900 کلمه جلو ببرید. از تصاویر لای مطالب هم غافل نشوید… سپاسگزارم

سلام

من محمدرضا نویسنده این مقاله هستم.

موضوع امروز یکم با موضوعات روزمره زندگی امان در ارتباط هست.

ترس، واژه ای که همه ما در زندگی شخصی یا حرفه ای خودمان شنیده ایم. ترس یکی از بزرگترین مانع زندگی هر فرد می باشد که باعث عقب افتادن از پیشرفت ها و موفقیت ها می شود.

ترسیدن از انجام یک کار یعنی ضعف در خودشناسی و اعتماد به نفس که در زندگی افراد مشکل ساز می باشد‌.

ترسیدن در رشته معماری یعنی سمی که ذهن انسان را از بلند پروازی و خلق طرح های نوآوران عقب می اندازد. در رشته معماری باید ترس را کنار بگذارید و ذهن خود را آزاد کنید. در مرحله بعد، آزاد گذاشتن جسم است تا دست بتواند ایده را عملی کند. ترس ها در معماری می تواند موارد زیر باشد:

– خطی که رسم می کنم شاید کج باشد…

-طرحی که رسم می کنم شاید زشت بشود…

– شاید استاد یا مشتری از طرح خوششان نیاید…

و…

شاید ها و جملات منفی که ذهن را قفل و اذیت می کند، جملاتی که ذهن را پر از فکر و آدم را اذیت می کند را به کلی باید کنار بگذاریم.

معماران بزرگ با گذاشتن یک موسیقی ملایم و گوش دادن به آن، ذهن را به کلی از تمام افکار پاک می کنند. البته یکی از عواملی که می تواند باعث ایجاد ترس در دل افراد و مخصوصا معماران بشود، عوامل محیطی می باشد.عواملی که در اطرافمان رخ می دهد باعث ایجاد ترس می شود.دعواها، تنش ها، استرس هاو…

کلام آخر

تنها درمان ترس، ریسک کردن و خالی کردن ذهن از تمام تفکرات منفی است.

بیاییم با کنار گذاشتن ترس، ذهن را برای خلق آینده آزاد کنیم.

محمدرضا ملااحمدی

پاییز ۱۴۰۰

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0
شروع گفتگو
از طریق واتساپ ارسال کنید