دیتیل های اجرایی، کرسی چینی و ازاره

کرسی چینی چیست ؟

با چیدن چند رج آجر بر روى پى می‌توان اختلاف ارتفاعى بین داخل ساختمان و سطح خارج آن (حیاط، کوچه یا خیابان) به وجود آورد. به دیوارى که این اختلاف ارتفاع را به وجود می‌آورد، کرسى‌ و به اجراى آن، کرسى چینى ‌گفته می‌شود. به صورت کلى، ‌دیوارى است که بین دیوار اصلى کرسى چینى ‌‌باربر‌ و پى قرار مى‌گیرد.

کرسی چینی مشابه دیواری کم ارتفاع است که حد فاصل بین شالوده تا دیوار باربر ساختمان را پر می‌کند. نقش عمده کرسی چینی، تامین سطح اتکای بیشتر برای دیوار است و باعث یکپارچگی بیشتر دیوار با شالوده می‌شود. کرسی چینی به منظور تامین ارتفاع لازم تا رقوم کف‌سازی استفاده شده و روی آن عایق کاری‌های لازم انجام می‌شود.

کرسی چینی معمولاً برای سازه‌هایی که در طبقه همکف دارای اختلاف ارتفاع با کف خیابان هستند، اجرا می‌شوند. برای ساخت کرسی چینی از آجر فشاری با ضخامت ۲۰cm استفاده می‌کنند و معمولاً زیر دیوارهای جدا کننده و دور تا دور سازه‌، آن را اجرا می‌کنند. ‌به طور کلی دیوار کرسی چینی دیواری با عرضی بزرگ‌تر از عرض دیوار روی خود و با ارتفاعی متغییر است. این دیوار در روی فونداسیون چه برای دیوارهای داخلی و چه برای دیوارهای خارجی بسته به شرایط بایستی اجرا شود.

 

با لینک زیر می توانید فایلهای اتوکدی دتایلهای مربوط به کرسی چینی و ازاره را دریافت نمایید.

 

 

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0