دتایلهای اجرایی- جزئیات پنجره ها

پنجره در ساختمان نوعی جدار نورگذر است و بخشی از پوسته ساختمان را تشکیل می دهد که ضریب عبور نور مرئی آن بزرگتر از ۰٫۰۵ می باشد.

به طور کلی جدار نور گذر بر دو نوع شفاف و مات بوده و شامل پنجره ها، نماها و درهای خارجی نور گذر ، نورگیرها و مشابه آنهاست. جدارهای نور گذر، شامل پنجره ها ، نورگیرهای دیواری و سقفی ، باید از پروفیل های مرغوب و بدون درز و دارای حداقل نشت هوا باشند. همچنین جدارهای نور گذر در برابر باد و حریق مقاوم باشند.

قاب های جدار نور گذر باید از جنسی مناسب مانند چوب، پلیمرهای مرغوب مانند یو پی وی سی و یا فلزات، با حداقل پل های حرارتی باشد. در صورت مناسب نبودن درزبندی دور قاب ها، باید با استفاده از نوارهای انعطاف پذیر از نشت هوا جلوگیری شود. در مورد پنجره های کشویی ساده، که فاقد یراق آلات مخصوص درزبندی هستند، امکان بهبود درزبندی وجود ندارد. استفاده از این نوع بازشوهایی که درزبندی مناسبی ندارند در ساختمان های واقع در مناطق بادخیز و ساختمان های بلند به هیچ وجه توصیه نمی شود.

پنجره ها یکی از پرکاربرد ترین اجزای پوسته خارجی ساختمان هستند که به عنوان یک جدار نور گذر عموما بازشو ، به منظور تامین نور طبیعی و ایجاد امکان تهویه طبیعی مناسب برای فضاهای داخلی ساختمان استفاده می شوند. بسته به طرح معماری و اقلیمی که ساختمان در آن قرار گرفته است تعداد، ارتفاع و جنس پنجره های ساختمان می تواند متفاوت باشد. به طور مثال در مناطق گرم و مرطوب باید سطح بازشو ها برابر با حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از مساحت فضا باشد و همچنین برای تهویه و گردش هوا بهتر است پنجره ها در دیوارهای مختلفی قرار گیرند.

در این فایل دتایلهای متفاوتی از پنجره ها در اختیار شما قرار داده شده است.

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0